×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Sākas Baleta festivāls; noslēgsies pēc mēneša ar uzvedumu “Pusnakts Parīzē”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

21.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls noslēgsies 4.maijā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar modernā baleta uzvedumu “Pusnakts Parīzē”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Festivāls ilgs no 4. aprīļa līdz 4. maijam, noslēgumā piedāvājot Vanemuines teātra (Tartu, Igaunija) modernā baleta uzvedumu “Pusnakts Parīzē” uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves. Baleta uzvedumua tēlos ievīti Salvadors Dalī, Romēns Ertē, Elza Šjaparelli un Žozefīne Beikere – personības, kuras radījušas pašas savu ēru un nākotni pēc tās.

Šāda pieeja uzveduma veidošanā producentu komandai sniedza lielu brīvību un ļāva realizēt rotaļīgas ieceres – spilgtās personības kļuva par iedvesmas avotu vizuālā noformējuma un sižeta interpretācijām.

Izrādes režiju un horeogrāfiju, iedvesmojoties no Gēršvina mūzikas dzīvnieciskajiem impulsiem, veidojis ASV horeogrāfs Maikls Šanons (Michael Shannon), pie libreta un skatuves noformējuma strādājusi Mare Tommingas.

“”Pusnakts Parīzē” ir stāsts par mīlestību, jeb moderns, romantisks balets, kurā netrūkst arī mīlas trijstūra un visi to pavadošie kārdinājumi un intrigas, ” teic pieredzes bagātā Igauņu baletmeistare Mare Tommingas.

Uzvedums pirmizrādi piedzīvojis pirms pusgada Vanemuines teātrī (Tartu, Igaunija). Izrāde divos cēlienos ilgst aptuveni divas stundas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+