×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Sākas balsojums par ES karoga jubilejai veltītās piemiņas monētas dizainu

Kadrs no balsošanas vietnes.Kadrs no balsošanas vietnes.

No šodienas līdz 27. maijam var nobalsot par Eiropas Savienības (ES) karoga jubilejai veltītās piemiņas monētas dizainu.

Kā informē Latvijas Bankā (LB), atzīmējot ES karoga 30. gadskārtu, šogad eiro zonas dalībvalstis kopīgi emitēs divu eiro piemiņas monētu, ko plānots laist apgrozībā no 2015. gada jūlija.

Tautas balsojumam tiek piedāvātas piecas monētu dizaina versijas, kuras izvēlējās profesionāla žūrija, izvērtējot konkursā iesniegtos mākslinieku dizainprojektus. Konkursā piedalījās arī divu Latvijas mākslinieku darbi, tomēr tie netika izvirzīti fināla balsojumam.

Labāko monētas dizainu noteiks balsojumā Eiropas Komisijas speciāli šim mērķim izveidotā interneta vietnē, un balsot aicināti visi eiro zonas valstu pilsoņi un rezidenti. Balsojuma dalībniekiem tiks pasniegtas 56 balvas, galvenā balva – ceļojums divām personām uz pašu izvēlētu galamērķi ES.

LB atgādina, ka par monētu kalšanu katra eiro zonas valsts rūpējas pati. Latvijas Centrālā banka izsludinājusi konkursu par šīs piemiņas monētas izgatavošanu, iesaiņošanu un piegādi. Kalt plānots vienu miljonu eksemplāru apgrozības monētu kaluma kvalitātē un 10 000 “Brilliant Uncirculated” kaluma kvalitātē.

Piemiņas monētām ir tāds pats izmērs un Eiropas puse kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku tām attēlots piemiņas motīvs.

Katru gadu katra eiro zonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu par kopēju ES valstu tēmu.

Pirmo eiro piemiņas monētu LB izdeva pērn, un tā bija veltīta Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai. Šā gada februārī LB izdeva Latvijas prezidentūrai ES Padomē veltītu divu eiro piemiņas monētu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+