×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

Sākas balsošana par vērtīgāko “Sprīdis labākai dzīvei” projektu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rietumu bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” žūrija izvērtēja šā gada konkursa pirmajā kārtā iesniegto 31 projektu. Sabiedrības balsošanai izvirzīja 11.


 

Žūrijai nācās pasvīst, jo nav viegli no labiem projektiem izraudzīties vislabākos. Lai gan projektu šoreiz nebija daudz, tomēr gandrīz visi bija tādi, kurus gribējās izvirzīt balsošanai. Iesniedzēji kā allaž ir no skolām, internātskolām, bērnudārziem, pansionātiem, dažādām biedrībām un pašvaldībām. Skaidrs, ka šo iestāžu darbinieki ik dienas redz, kur kā trūkst, kas būtu uzlabojams, lai tiem, par kuriem viņi uzņēmušies rūpi, dzīve kļūtu mazliet vieglāka un interesantāka.

Žūrijas pārstāvji priecājās, ka, konkursa sestajā gadā iesoļojot, projekti ir rakstīti ar atbildības izjūtu – katrai iecerei ir cilvēcīgs mērķis, no veikuma labumu gūs daudzi cilvēki, tāpat projektā ir skaidri norādīts darbu veicējs, nepieciešamais finansējums un jau sarūpētais līdzfinansējums. To sniedz gan pašvaldības, gan arī iestādes (kur taps projekts) atvēl kādu summu no sava budžeta. Vairākos projektos tiks ieguldīts arī pašu darbs. Prieks par uzņēmējiem, kam novadnieku vajadzības nav svešas un kas piedalās projektā. Aizkustina, ka Ērgļu novada sociālās aprūpes centra darbinieki projektam ir ziedojuši privātā kārtā, un šī summa papildina pašvaldības atvēlēto līdzfinansējumu.

“Katrs mirklis, kad redzam, ka mūsu iemītnieki smaida, ka jūtas kā pilnvērtīgi sabiedrības locekļi, ir mūsu lielākais gandarījums,” raksta Ērgļu aprūpes centra darbinieki.

Arī Madonas pansionāts rūpējas par savējiem. Balsojumam ir izraudzīti vairāki projekti, kuros domāts, lai bērni un jaunieši savu brīvo laiku pavadītu saprātīgi un veselīgi. Piemēram, iecerēts aktīvās atpūtas laukums Aknīstē, rotaļu laukums Dagdā, rotaļu un sporta laukums Bauskas vecpilsētā, kāpšanas siena Upeslejas internātskolā. Alūksnes novada vidusskolā puiši vaļas brīžus grib pavadīt kokapstrādes darbnīcā. Bet brīvais laiks jau neilgst mūžīgi, jāmācās arī. Pelču internātpamatskolas audzēkņiem labāk veiksies, ja informātikas kabinetam būs seši datori ar programmatūru. Bet Kuldīgas centra vidusskolā dabas procesu pētniecība kļūs vēl patīkamāka remontētās telpās. Lai iemācītu bērnus invalīdus ar garīgās attīstības traucējumiem izvārīt tēju, izcept olu, gludināt veļu un citas dzīvē noderīgas prasmes, 71. vidusskolas Bērnu invalīdu centra pedagogi vēlas labiekārtot mājturības kabinetu. Reizēm vecākiem trūkst informācijas, kā sadzīvot ar bērna slimību, piemēram, diabētu. Īpaši, kad bērns sāk iet skolā un pašam ir jāiemācās mērīt cukura līmeni, jāprot iešļircināt zāles. Tālab Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrība iecerējusi izdot grāmatu bērniem uztveramā valodā “Cukuriņa padomi. Dzīvo vesels ar diabētu”. To mazie diabēta slimnieki saņems bez maksas, ja projekts tiks atbalstīts un grāmatu varēs izdot.

RBLB atbalstīs trīs līdz četrus no šiem projektiem. Kurus? To izlems jūsu balsošanas rezultāti.

Rosinām domāt, kurš no 11 projektiem ir vērtīgākais, visvairāk vajadzīgs, turklāt lielākam cilvēku lokam. Aicinām balsot visus gan Latvijā, gan ārzemēs dzīvojošos – atcerieties savu dzimto pagastu! Varbūt tieši jūsu balss izšķirs kāda projekta likteni. Tātad – lēmums jūsu ziņā!

RBLF pārstāve Laura Cimmere: “Viena atziņa nākamā gada projektu konkursam – neatlieciet sava projekta iesniegšanu uz pēdējo brīdi – konkursa otro kārtu. Jo vairāk projektu, jo lielāka konkurence, lai tiktu līdz sabiedrības balsošanai. Parasti konkursa otrajā kārtā mums iesniedz divas trīs reizes vairāk projektu nekā pirmajā, un tādēļ bieži vien esam spiesti atteikties no daudziem labiem projektiem tieši lielās konkurences dēļ, jo nevaram izvirzīt visus, ko vēlētos. Un vēl gribētu piebilst par balsošanu (tā gan vairāk skolēniem domāta) – neuztveriet balsojumu par spēli, nerakstiet neesošus cilvēkus, nebalsojiet paši vairākas reizes, nelieciet smaidiņus un dažādus simbolus vārdu vietā. Žūrija datus filtrē – ja pamanīs mānīšanos, var anulēt balsošanas rezultātus.”

Par pirmās kārtas projektiem balsojiet no 10. līdz 23. aprīlim interneta vietnē: spridis.la.lv vai www.rblf.lv. Katrs drīkst balsot vienu reizi un tikai par vienu projektu. Gaidīsim jūsu lēmumu!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+