×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Sākas Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 3. septembrī, ar filmas “Tēvocis Tonijs”, “Trīs muļķīši un VDK” (Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service) seansu, kas vienlaicīgi tiek demonstrēts Rīgā, Jēkabpilī, Valmierā un Rēzeknē, tiek atklāts ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums. Tā ietvaros ikvienam skatītājam Nacionālais Kino centrs piedāvā noskatīties starptautisku dokumentālo filmu programmu „Klusuma spēks”. Forums norisināsies no 3. līdz 7. septembrim, paralēli filmu seansiem notiks arī dokumentālo filmu projektu tirgus profesionāļiem.

Filmu programmā „Klusuma spēks” atklās filma “Tēvocis Tonijs”, “Trīs muļķīši un VDK” (Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service), kas, mēģinot labot netaisnības Bulgārijas kino vēsturē, izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību un cenzūras jautājumiem mūsdienu sabiedrībā. Šīm tēmām tiks veltīta arī diskusija pēc filmas seansa 3. septembrī, piedaloties filmas režisorēm Minai Milevai un Veselai Kazakovai. Rīgā ieradīsies arī filmas “Dvīnes” (Twin Sisters) režisore Mona Frīsa Berteusena (Norvēģija), lai 4. septembrī tiktos ar skatītājiem un dalītos ar neticamo stāstu par ķīniešu dvīņu māsiņām, kas tika nodotas adopcijai dažādos kontinentos. 5. septembrī klātienē būs iespējams tikties ar vācu režisoru Sebastianu Mecu. Viņa filma “Metamorfozes” (Metamorphosen) par Jekaterinburgas rajonu Urālos, kur ir viens no augstākajiem radiācijas līmeņiem uz mūsu planētas, sagraus ilūzijas par to, ka iespējams abstrahēties no kaimiņos notiekošā.
Diskusijas ar filmu režisoriem būs vērojamas arī interneta tiešraidē www.delfi.lv un www.nfc.lv.
Turpat lasāmas arī sabiedrībā zināmu cilvēku recenzijas par programmas „Klusuma spēks” filmām. Filmu un teātra režisors Pēteris Krilovs salīdzina situāciju Latvijā ar Bulgārijā notiekošo (filma “Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK”). Bērnu un vecāku attiecībām veltītās filmas jau ir noskatījušās LNO soliste Evita Zālīte (filma “Dvīnes”) un žurnāliste, LTV Kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena – Strapcāne (filma “Lidijas īstās mājas”). Par radošas personības izaugsmi filmā “Dejo man!” savs viedoklis ir LNO baleta premjeram Raimondam Martinovam. Filmā “Laukums” un Ēģiptē notiekošo labāk palīdzēs izprast LTV žurnāliste Linda Bagone. Filmu producents un režisors Gints Grūbe ir iejuties citā ampluā, līdz ar “Neatlaidīgajām vecmāmiņām” iedziļinoties jautājumā par globālo augšupeju ekonomikā.
Par vizuāli iespaidīgāko šī gada foruma filmu “Sāls” ko teikt ir modes māksliniecei Šeilai, kamēr žurnālists un dabas draugs Māris Olte ir aizdomājies par cilvēka nodarījumiem videi, par ko vēstīts filmā “Metamorfozes”. Par to, vai pieprasījums pēc tādas personības kā “The Beatles” sekretāres Frīdas (Freda Kelly) būtu arī Latvij mūziķu aprindās, spriež mūziķis Goran Gora (Jānis Holšteins).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+