Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Sākas Cimzes mūzikas dienas

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

Kā ikkatru pavasari, arī šogad no 8. līdz 10. aprīlim J. Cimzes Valkas mūzikas skola organizē tradicionālās Cimzes mūzikas dienas, LA.lv pastāstīja mūzikas skolas direktores vietniece mācību darbā Inese Lečmane.

Šogad Cimzes mūzikas dienas izskanēs 36. reizi. Tās veltītas latviešu pedagoga, pirmā latviešu tautas dziesmu apdarinātāja un latviešu koru kultūras pamatlicēja Jāņa Cimzes dzīvei un darbībai. Pavisam mūzikas cienītājiem tiek piedāvāti trīs koncerti.

8. aprīlī plkst.14 J.Cimzes Valkas mūzikas skolas zālē notiks Starptautiskais Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas instrumentālo kvartetu festivāls, kurā uzstāsies jaunie mūziķi no Ādažu mūzikas un mākslas skolas, Limbažu, Valmieras, Šauļu, Radvilišķu, J.Cimzes Valkas un Jāzepa Mediņa 1. Rīgas mūzikas skolas.

9. aprīlī plkst.14 Valkas pilsētas kultūras nama zālē skanēs J. Norviļa Madonas mūzikas skolas un J. Cimzes Valkas mūzikas skolas stīgu orķestra priekšnesumi diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Orķestris atskaņos ievērojamā ungāru komponista B.Bartoka un latviešu komponistu mūziku, kā arī latviešu tautas dziesmu apdares un populāras mūzikas skaņdarbus.

10. aprīlī plkst.17.30 J.Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi aicina apmeklēt romantiskās mūzikas vakaru, kurā skanēs Rietumeiropas un latviešu klasiskās mūzikas komponistu skaņdarbi un dziesmas.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+