×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Sākas Davosas saiets

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Davosā ikdienā ir aptuveni 11 000 iedzīvotāju, bet foruma laikā te ierodas 20 000 viesu.

Pirms Davosas Pasaules ekonomikas foruma (PEF), kas sākas šodien,  starptautiskā humānās palīdzības organizācija “Oxfam” publiskojusi datus, ka vienam procentam turīgāko iedzīvotāju pieder vairāk bagātību nekā pārējiem pasaules iedzīvotājiem kopā, bet 62 personām pieder tikpat, cik trūcīgākajai pasaules iedzīvotāju pusei. Augošā ienākumu plaisa var radīt sociālus satricinājumus.

“Oxfam” aicina Davosas foruma dalībniekus izbeigt nodokļu patvērumu laikmetu, kurā arvien vairāk bagātnieku izmanto ārzonas, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas. “Tas ir liedzis valdībām milzīgas summas, kas vajadzīgas nabadzības un nevienlīdzības mazināšanai,” teikts organizācijas ziņojumā. Tiek lēsts, ka aptuveni trešdaļa Āfrikas finansiālās bagātības tiek glabāta ārzonās, tāpēc šā kontinenta valstis katru gadu zaudē nodokļu ieņēmumus 14 miljardu dolāru apmērā. Nodokļu iekasēšana pienācīgā līmenī ir svarīga, lai pasaules valstis sasniegtu pērn ANO izvirzīto mērķi līdz 2030. gadam izskaust galēju nabadzību.

Saietu Davosā pirms pusgadsimta iedibināja akadēmiķis Klauss Švābs, un laika gaitā tas kļuvis par tikšanos, ko apmeklē daudzu valstu vadītāji, politiķi, uzņēmēji un slavenības, atzīmē raidsabiedrība BBC. Šā foruma temats ir “Ceturtā rūpnieciskā revolūcija”. Jaunākā industriālā revolūcija sniegs ne tikai trīs dimensiju printerus un biotehnoloģiju attīstību, bet arī izraisīs piecu miljonu darba vietu likvidēšanu nākamajos piecos gados, radot plašas izmaiņas ne tikai biznesa modeļiem, bet arī darba tirgū, teikts PEF sagatavotajā ziņojumā. Tiek prognozēts, ka kopumā varētu tikt likvidēts 7,1 miljons darba vietu, galvenokārt biroja un administratīvajos amatos, taču vienlaikus tiks radīts 2,1 miljons jaunu darba vietu tādās jomās kā ele­ktronika, datu apstrāde un datoru tehnoloģijas.

Davosā paredz ierasties Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons, ASV viceprezidents Džo Baidens, Francijas premjerministrs Manuels Valss, Kanādas premjers Džastins Trudo, Argentīnas prezidents Maurisio Makrī, Ķīnas premjerministrs Li Kecjans, Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, Grieķijas premjers Aleksis Ciprs un citi.

No dažādu jomu izcilniekiem Davosā ieradušies Holivudas zvaigzne Leonardo di Kaprio un rokgrupas “U2” līderis Bono, kas pazīstami kā vides aizstāvji un ziedotāji humānās palīdzības pro­grammām. Dāsns ziedotājs klimata izmaiņu radīto problēmu risināšanai un veselības aprūpes uzlabošanai jaunattīstības valstīs bijis Bils Geitss, viens no pasaules bagātākajiem cilvēkiem, kurš neiztrūkstoši piedalās Davosas forumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+