×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

Sākas jauniešu mūzikas festivāls “Avanti!”

Foto: LETAFoto: LETA

Ar koncertu Lielajā ģildē sācies Hermaņa Brauna fonda rīkotais festivāls “Avanti!”, kas iecerēts kā atspēriena punkts jauniem un talantīgiem mūziķiem.

Atklāšanas koncertā uzstājās jaunā vijolniece Elīna Bukša kopā ar ansambli “Sinfonietta Rīga” un beļģu vijolnieku Ogistēnu Dimā.

Hermaņa Brauna fonds no 15. marta līdz 6. aprīlim rīko otro starptautisko jauniešu mūzikas festivālu “Avanti!”. Tajā četrās nedēļās paredzēti 15 koncerti piecās koncertzālēs, kuros piedalīsies 150 dalībnieki.

Festivālā piedalīsies Latvijas mūzikas skolu un koledžu audzēkņi, Mūzikas akadēmijas studenti, kā arī ārzemju viesi. Festivāls sniegs iespēju jauniem, apdāvinātiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, jo koncerts ir svarīgs priekšnoteikums, lai mākslinieks varētu attīstīties un pierādīt savas spējas.

23. martā “Ziemeļblāzmā” notiks koncerts, kurā uzstāsies Maskavas Gņesinu mūzikas institūta, Latvijas mūzikas vidusskolu, koledžu un Mūzikas akadēmijas audzēkņi, kā arī “Avanti!” meistarklašu dalībnieki, savukārt 6.aprīlī džeza koncertā kopā muzicēs Maskavas izglītības centra “Klass-Centr” bigbends un Latvijas jaunie džeza izpildītāji. Šādi tiks veicināta savstarpēja iepazīšanās un kontaktu veicināšana.

Papildus ierastajai koncertu programmai šogad festivāls piedāvās arī divus solo koncertus. 30. martā “Rīgas Biržā” uzstāsies klavesīniste Darja Ziemele, kura atskaņos Johana Sebastiana Baha Franču uvertīru un baroka laikmeta franču komponistu skaņdarbus. Ziemele klavesīna spēli studē kopš 2012. gada. Viņa jau paspējusi uzstāties solo koncertos Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē, tāpat Korsikā, Bāzelē, kā arī Parīzē.

3. aprīlī Mazajā ģildē koncertu sniegs vijolnieks Daniils Bulajevs, kurš izpildīs Volfganga Amadeja Mocarta, Johanesa Brāmsa, Nikolo Paganīni un citu komponistu skaņdarbus. Deviņus gadus vecais Bulajevs spēlē vijoli un klavieres jau kopš divu gadu vecuma. Vijoļspēli viņš apgūst Emīla Dārziņa Mūzikas skolā un Maskavas Centrālajā mūzikas skolā. Ar simfonisko orķestri Bulajevs pirmo reizi uzstājās septiņu gadu vecumā. Pēc gada viņš jau spēlēja savu pirmo solokoncertu Maskavas Centrālajā mūzikas skolā. Bulajevs ir vairāku starptautisku bērnu konkursu un festivālu laureāts.

Festivāla noslēgumā notiks divi vērienīgi pasākumi kultūras pilī “Ziemeļblāzma” – “Gala Classique” un “Jazz Gala”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+