×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Sākas kamanu svētki


Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Janvāris Latvijā būs kamaniņu sporta laiks. Siguldas trasē mēneša pēdējās nedēļas nogalē notiks Eiropas čempionāts, bet it kā tā ģenerālmēģinājums – junioru un jauniešu Eiropas čempionāts šonedēļ piektdien un sestdien.

“Sportā var gadīties visādi, bet mēs gaidām medaļas. Mūsu kamaniņu braucējiem iekrāta liela starptautiskā pieredze, tā ka visam jābūt kārtībā,” pārliecināts par saviem audzēkņiem ir Latvijas junioru izlases galvenais treneris Aivars Kalniņš.

Līdera godā


Līdzdalību sacensībās, kas vienlaikus būs jauniešu un junioru Pasaules kausa (PK) izcīņas posms, apstiprinājuši 123 sportisti no 15 valstīm. “Diemžēl neieradīsies ASV un Kanādas braucēji, tomēr sacensības būs ļoti interesantas. Vācieši un krievi gatavojas nopietni. Atbalstīt savējos plāno ierasties Vācijas pieaugušo izlases galvenais treneris Norberts Lohs, bet krieviem Sigulda ir gandrīz kā mājas trase,” teic Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga.

Latviju pārstāvēs 21 sportists. Viens no līderiem būs Riks Kristens Rozītis, kurš ir pirmais junioru PK kopvērtējumā. Trīs sacensībās viņš gan uz pjedestāla bijis tikai reizi – uzvara Vinterbergā, vēl sestā vieta Altenbergā un piektā Lillehammerē. “Galvenais ir veikt divus labus braucienus. Trase ir iebraukta, un viss būs kārtībā,” 19 gadus vecais sportists noskaņots optimistiski. Viņš un arī pārējie vasarā esot trenējušies ļoti daudz, nu pienācis laiks plūkt augļus.

Mīksts ledus


Favorītiem jāpieskaita arī Ulla Zirne, kura šogad nav startējusi junioru konkurencē, jo līdz jaunajam gadam pieaugušo izlasē piedalījās lielā Pasaules kausa izcīņas posmos un kvalificējās olimpiskajām spēlēm Sočos: “Liels prieks, ka debitēšu olimpiskajās spēlēs, bet līdz tām vēl ir laiks. Tagad jākoncentrējas junioru un pēc tam arī pieaugušo Eiropas čempionātam.” 18 gadus vecā sportiste PK kopvērtējumā ieņem 26. vietu, pēdējā posmā gan nestartēja, jo palika trenēties Siguldā. “Lai gan savādi, bet mājas trase man sagādājusi visvairāk problēmu,” viņa atzīst, ka papildu treniņbraucieni bijuši ļoti vajadzīgi.

Zirne un Rozītis par sevi runāt lika jau pērn, kad Latvijai izcīnīja pirmās medaļas jaunatnes ziemas olimpiādē Īglsā – Riks Kristens kļuva par vicečempionu, Ulla ieguva bronzas godalgu.

Vienīgais satraukums latviešu nometnē ir par laika apstākļiem. “Lielo plusu dēļ trase tek un ledus ir ļoti mīksts. Tas mums nenāk par labu, jo kamanu slieces piemērotākas aukstākam laikam.” Aivars Kalniņš cer, ka piepildīsies sinoptiķu pro­gnoze un līdz nedēļas nogalei Latviju sasniegs ziema. Jauniešu sacensībās labi rezultāti tiek gaidīti no Kristera un Kendijas Aparjodiem, kuru mamma Aiva Aparjode arī bija kamaniņu braucēja un 2006. gadā olimpiskajās spēlēs Turīnā ierindojās 18. vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+