×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Uz starta līnijas 10 komandas un 24. LBL sezona

rsz_vam_9563

Valmierā, Jūrmalā, Jelgavā un Mārupē šovakar notiks pirmās četras spēles Latvijas basketbola līgas (LBL) čempionāta 24. sezonā, ko sāks desmit komandas.

“Nacionālais čempionāts mums ir svarīgākās sacensības,” sezonu sākot saka Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins. Arī jaunajā sezonā turpināsies sadarbība ar vairākiem atbalstītājiem, līgas nosaukumā būs ģenerālsponsora “Aldaris” vārds, sezonas otrajā pusē skatītājiem būs dažādi konkursi. Tomēr aiz reklāmas izkārtnēm ir arī astītes, bet LBL čempionāta regulārās sezonas formula ir tāda, ka sezonas pirmajā pusē spēcīgākajiem klubiem nacionālais čempionāts nebūs prioritāte.

Kā rīkojams nacionālais čempionāts, kas ir sezonas svarīgākās sacensības, mums tepat priekšā rāda kaimiņi lietuvieši. Lietuvas čempionāta četru apļu turnīrā šosezon visas 11 komandas aizvadīs pa 40 spēlēm, tostarp arī tās, kuras piedalīsies Eirolīgā un Eiropas kausa izcīņā. Turpretī LBL daži jo­projām būs vienlīdzīgāki par citiem īpašos siltumnīcas apstākļos. LBL turnīrā “VEF Rīgai” ieplānotas tikai desmit spēles (viens turnīra aplis plus vēl viena tikšanās ar ventspilniekiem), BK “Ventspils” – 18 spēlēs (divi apļi), bet pārējās komandas savā starpā tiksies četras reizes. Līdzjutējiem atkal būs jāburas pa uzvarēto un zaudēto spēļu procentu ailēm. Divas spēles ik nedēļu būs redzamas “Lattelecom” interaktīvajā televīzijā un “Best4sport” internetā. Tikmēr Lietuvā publiski translēs visas spēles.

LBS nav spējusi piesaistīt līdzekļus Latvijas U-18 izlases līdzdalībai LBL, un juniori iesaistīties turnīrā varētu tikai pēc gadu mijas. Iespējams, ka desmit komandas sezonu ne tikai sāks, bet arī pabeigs.

Kas katram kabatā

Pirmssezonas bruņošanās liecina, ka sagaidāma vēl viena karsta basketbola sezona un sešu vietu izslēgšanas spēlēs būs par maz visiem to tīkotājiem.

BK “Ventspils” nodarbojas ar dažādiem komandas pārkārtojumiem un savu basketbolu šoruden vēl nerāda. Rezultāts – 
divi zaudējumi liepājniekiem. Tie gan nemaina mērķi nosargāt LBL čempionvienības titulu. Ventspilī atkal spēlē Meirs Četmens un Mārtiņš Meiers.

“VEF Rīga” ar jauno latviešu spēlētāju kodolu un par trešdaļu samazinātu budžetu (divi miljoni eiro) centīsies Rīgai atgūt čempionu titulu. Gatavošanās sezonai iznākusi nepārliecinoša, bet par vefiņu LBL kontekstā vairāk runāsim pavasarī.

BK “Jēkabpils” bronzas krēslā noturēties būs grūtāk nekā tajā ierāpties. Komandas kodols saglabāts, galvenais treneris Edmunds Valeiko pie darba ķērās jau pavasarī. Izšķiroša loma būs leģionāriem un pieredzējušo basketbolistu veselībai. Līderis – Rinalds Sirsniņš.

“Jūrmala/Fēnikss”. Komandas nosaukuma pirmo daļu varētu nomainīt pret “Ventspils-2”, jo septiņi spēlētāji pēdējās sezonās izgājuši caur ventspilnieku sistēmu. Ar sevis apliecināšanas motivāciju viss būs kārtībā, galvenajam trenerim Arnim Vecvagaram vien jāsaliek spēlētāji pa vietām. Viņa priekšteča Ainara Zvirgzdiņa un komandas pērn līdz pusfinālam paceltā latiņa ir augsta, tomēr sasniedzama. Visas komandas spēli saturiski kopā vajadzētu salikt Edgaram Jeromanovam.

“Liepāja/Triobet”. Mērķis ir vismaz pusfināls, bet septembrī izcīnītās uzvaras divos turnīros, abos apspēlējot BK “Ventspils”, rosina lielāku apetīti. Ja līdz pavasarim izdosies saglabāt komandas pašreizējo sastāvu un spēles koncepciju, būs ļoti interesanti. Liepājai ir labi leģionāri un talantīgi vietējie spēlētāji, kā arī lielisks motivators – galvenais treneris Uvis Helmanis.

BK “Valmiera” ar samērā jaunu sastāvu un treneriem Gati Melderi ar Sandi Amoliņu sola azartisku basketbolu. Vai ar to pietiks, lai sasniegtu iecerēto, parādīs sezona. Būs interesanti vērot darbībā LBL garāko centru duetu – Viktoru Iļjinu (2,12 m) un Dāvi Rozīti (2,16 m).

“Barons kvartāls” sezonas sākumā būs apmeklētākā un apspriestākā komanda. Tās pieteikumā jau ir Kaspars Kambala un Kristaps Valters, arī sešas sezonas “VEF Rīga” sastāvā spēlējušais Gatis Jahovičs. Komandai ar vai bez viņiem ir dažādas iespējas. Pagaidām nav skaidrs, cik ilgi Kambala un Valters būs Rīgā. Kluba vadītāju iecerētos sezonas tēriņus tin rudens migla, taču izslēgšanas spēles ir “baronu” redzeslokā.

BK “Saldus” saglabā komandā saldeniekus, ir arī cerīga vietējā jaunatne, kas trenera Gunta Endzela vadībā centīsies iekost katram pretiniekam. Saldū ir lieliski līdzjutēji, komandai noteikti būs uzvaras, taču nez vai pietiekami izslēgšanas spēlēm.

“Latvijas Universitāte” šosezon laukumā sūtīs atjaunotu sastāvu – vieni studenti augstskolu beidz, citi nāk klāt. Komandas rokraksts nebūs mainījies – 
azarts un nepiekāpība katrā epizodē.

BK “Jelgava” augustā vēl bija uz izjukšanas robežas, taču ugunsgrēks apdzēsts. Trenera Mārtiņa Gulbja rīcībā ir Kristaps Pļavnieks un Dāvis Geks, kuriem neizdevās sevi apliecināt VEF sistēmā, pāris pieredzējušu vīru, jaunie jelgavnieki un garajā galā divi leģionāri. Konkurētspējīgs sastāvs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+