Ekonomika
Nauda

Sākas kaulēšanās par atbalstu demogrāfijai 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs attēls. Foto: Fotolia

Nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro, pret ko iebilst Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), vakar sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo VL-TB/LNNK demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, 12 miljoni eiro paredzēti, lai dubultotu pabalstus par trešo bērnu – no 34,14 eiro līdz 65,86 eiro, bet par ceturto un katru nākamo bērnu – no 50,07 eiro līdz 65,86 eiro. Lielāks finansējums demogrāfijas pasākumu veikšanai varētu tikt novirzīts 2020. gadā.

Piedāvājumu demogrāfijas pasākumiem nākamgad novirzīt 12 miljonus eiro nevar uzskatīt par nopietnu, sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. “Atbalsts ģimenēm nevar tikt piešķirts pēc pārpalikuma principa. Šo piedāvājumu neuzskatām par nopietnu,” pauda politiķis. VL-TB/LNNK uzstāj, ka jāparedz atbalsts 100 eiro mēnesī par trešo un katru nākamo bērnu ar nosacījumu, ka vismaz trīs bērni ir vecumā līdz 19 gadiem.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vakar atzina, ka vēl nav panākta vienošanās par finansējumu demogrāfijas pasākumiem, taču par vairākiem citiem jautājumiem koalīcijai domstarpību neesot. Valdošā koalīcija par nākamā gada budžeta jautājumiem plāno vienoties līdz nedēļas beigām, pēc koalīcijas partneru sanāksmes sacīja premjers.

LA.lv