Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
6. oktobris, 2014
Drukāt

Sākas konference par latviešu kultūru emigrācijā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Konferences laikā atvērs leģendārajai latviešu grupai "Čikāgas piecīši" veltītu grāmatu.

Pirmdien, 6. oktobrī, Rīgas Latviešu biedrības namā sākas konference “Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture, emigrācija un nacionālā identitāte”, kuru sadarbībā rīko PBLA Kultūras fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Konferences ievaddiena veltīta vispārējam pārskatam par latviešu emigrāciju, kā arī Valsts lomai sakaru uzturēšanā ar latviešu diasporu. Specializētās sesijas – “Dziesma, deja, mūzika”, “Teātris, proza un dzeja”, “Tēlotāja un lietišķā māksla ārpus Latvijas mūsdienās”, kā arī tiks atvērta Eduarda Silkalna grāmatas “Par grāmatām un dzīvi”

Otrdien, 7. oktobrī, plānotas sesijas “Skola, baznīca, valoda un nacionālā identitāte”, “Pētījumi par latviešu diasporas vēsturi, kultūru”, “Emigrācija un nacionālā identitāte”. Tiks arī atvērtas divas grāmatas – “Dziesma. Svētki. Dzīve. Stāsti par latviešu dziesmusvētkiem ārzemēs” un “Heilali un citas Čikāgas Piecīšu dziesmas”.

Tāpat konferences laikā apskatāmas vairākas izstādes – Latvijas Valsts arhīva veidotā izstāde “Dziesmu svētki Eslingenē”, foto izstāde “Latviešu grafiti Latvijas brīvībai (Berlīnes mūris 1987.-1989 .g.)” un karikatūru izstāde “Trimda smej” DVD versijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tur kultūras nav vispār , tikai augstprātīgajiem klaigāšana

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiroJauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+