×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. marts, 2012
Drukāt

Sākas leģionāru piemiņas gājiens uz Brīvības pieminekli

legionars_ar_karogu

Pēc dievkalpojuma Rīgas Doma baznīcā, ar ziediem rokā un dziedot dziesmas, vairāk nekā 200 cilvēku dodas leģionāru piemiņas gājienā uz Brīvības pieminekli.

Gājiena sākumā tā dalībniekus sagaidīja vairāk nekā 20 cilvēki ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogiem, izveidojot aleju. Gājiena priekšgalā tiek nests Latvijas karogs, aiz tā iet mācītājs ar ziediem rokās. Gājienā tiek nesti vairāki plakāti, kuros pausts protests pret okupācijas varu.

Gājienā piedalās vairāki nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi – VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti Kārlis Krēsliņš, Dzintars Rasnačs, Inese Laizāne, Vineta Poriņa, Dzintars Kudums, Ilmārs Latkovskis, Ināra Mūrniece, Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Imants Parādnieks.

Doma laukumā gājiena dalībniekus sagaidīja abās puses izvietota policijas specvienības ķēde, kā arī daži policisti ar dienesta suņiem.

Gājiens lēni virzās cauri Vecrīgai, tā dalībniekiem dziedot patriotiskas dziesmas.

Jau ziņots, ka Rīgas Domā šodien notiekošajā latviešu leģionāru piemiņas dievkalpojumā piedalījās vairāki nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi.

Kā ziņots, šodien Rīgā un citviet Latvijā notiks vairāki leģionāru pieminētāju un viņu pretinieku pasākumi.

Rīgā pie Brīvības pieminekļa izvietoti lieli policijas spēki. Notiekošo vēro arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins. Ieradušās arī Valsts robežsardzes Imigrācijas dienesta amatpersonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+