×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Sākas Lūgšanu nedēļa


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kristiešu vienotības nedēļā iesvēta Latvijā pirmo ekumenisko dievnamu.
 Apbrīnojami ātri – pusotra gada laikā – Igatē, Vidrižu pagastā, uzcelts jauns dievnams, kura iesvētīšanas dievkalpojums notiks šodien plkst. 12.30.

 

To konsekrēs Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un tajā piedalīsies arī citu konfesiju pārstāvji. Sv. Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīca ir unikāla ar to, ka jau sākotnēji celta kā ekumenisks dievnams. Lai gan galveno pārraudzības lomu uzņēmušies katoļi, tā durvis būs atvērtas visu konfesiju kristiešiem. “Biedrība “Igate”, kas ir galvenais dievnama būvniecības virzītājs, cer, ka Igates baznīca veidosies par garīgu kultūras centru, kur notiks četru galveno konfesiju – katoļu, luterāņu, pareizticīgo un baptistu – dievkalpojumi, laulību ceremonijas, kristības, iesvētības, rekolekcijas, kā arī koncerti un citas labas iniciatīvas,” vēsta Katoļu baznīcas informācijas centrs. Baznīca atrodas skaistā vietā iepretim atjaunotajai Igates pilij un E. Melngaiļa muzejam, un tajā var ietilpt aptuveni 100 cilvēku.

Igates baznīca Latvijā ir pirmā starpkonfesionālā baznīca, bet cik daudz tādu pasaulē? Baznīcas vēstures doktors Andris Priede vispirms piemin lūgšanu kapelas lidostās un Vācijā esošās ceļu kapelas, ko izmanto visu konfesiju kristieši. Viņš atgādina, ka Latvijā padomju laikā draudzēm dievnamus uzturēt palīdzēja savstarpējā sadarbība – Velēnas luterāņu draudze savā baznīcā atļāva noturēt dievkalpojumus katoļiem; Koknesē vienā dievnamā notika katoļu, luterāņu un pareizticīgo dievkalpojumi, un šādu piemēru ir daudz.

18. janvāris kā Igates dievnama iesvētīšanas diena izvēlēta tāpēc, ka šodien visā pasaulē sākas Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kuras temats ir “Ko Dievs no mums sagaida”. Tā ilgs līdz 25. janvārim, un tās laikā visā Latvijā notiks dažādi ekumeniskie pasākumi – svētbrīži, lūgšanu vakari, diskusijas. Tā, piemēram, šopēcpusdien Madonas bibliotēkas konferenču zālē būs diskusija ar garīdzniekiem par tematu “Kas mūs vieno?”, bet nākampiektdien Cesvaines luterāņu baznīcā – Ekumeniskais krusta ceļš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+