×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Sākas masveida kulšanas darbi

Foto-LETAFoto-LETA

Tā kā šīs nedēļas nogalē Latvijas laukos masveidā sākas kulšanas darbi, uz autoceļiem palielināsies kombainu un kravas automašīnu skaits, līdz ar to lauksaimnieki aicina autovadītājus būt iecietīgiem un arī uzmanīgākiem.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve Ilona Kuzmiča, šodien laukos sākusies rapšu un graudaugu ražas masveida novākšana. Tuvākajās dienas lauksaimnieki plāno strādāt ļoti intensīvi, jo nākamajā nedēļā laika apstākļi varētu pasliktināties. Tāpēc ir jārēķinās, ka uz autoceļiem būs sastopami gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan ar novākto ražu pilnas kravas, kas tiek vestas uz kaltēm un noliktavām.

“Daudzviet raža ir sagūlusi veldrē, tādēļ kulšana norisināsies lēni. Tuvākās nedēļas solāmies strādāt intensīvā režīmā, lai nokultu uz laukiem izaugušo. Taču tas, protams, var radīt arī papildu neērtības autobraucējiem, kas nedēļas nogalē apceļos Latviju vai vienkārši dosies pie dabas, tādēļ lūdzam autobraucējus būt uzmanīgiem un iecietīgiem uz ceļa,” norādīja “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Viņa arī atzina, ka saskaņā ar prognozēm ziemāju raža kopumā varētu būt vairāk nekā 1,15 miljoni tonnu, par 60% pārsniedzot 2011.gadā nokulto apjomu.

Arī biedrības vadītājs Juris Lazdiņš sacīja, ka tuvākās nedēļas graudkopjiem būs gada saspringtākais laiks.

“Intensīva ražas novākšana ir sākusies Zemgales reģionā, kur tiek pļauts ziemas rapsis un kvieši, pārējos reģionos šajās dienās tiek vākti nelielajās platībās esošie ziemas mieži, Latgalē vietām iemēģina kviešu pļauju. Šogad ir izaugusi laba raža, kuru ir jānovāc, kamēr kārtējās lietavas nav sabojājušas tās kvalitāti. Ceram, ka iedzīvotāji kopā ar mums būs lepni par to, ka zemnieki var pilnībā apgādāt ar graudiem Latvijas tirgu, kā arī apmierināt pieprasījumu pēc labas kvalitātes graudiem un rapša eksporta tirgos,” sacīja Lazdiņš.

Savukārt Jēkabpils puses lauksaimnieks Arturs Akmens atzina, ka Vidzemes lauksaimnieki patlaban aktīvi kuļ rapsi un cer uz labiem laika apstākļiem nākamnedēļ, kad masveidā uzsāks graudu kulšanu.

“Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad arī Vidzemē sagaidām ļoti labu ražu. Lietavas ir nedaudz sagāzušas veldrē laukus, bet, salīdzinot ar citiem novadiem, mūsu pusē tomēr salīdzinoši maz. Ļoti ceram, ka laiks būs labvēlīgs un varēsim strādāt nepārtraukti, visticamāk, kulšana notiks līdz rasai un pārējā tehnika kursēs visu nakti, tādēļ aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem,” sacīja zemnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+