×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Lielā pārcelšanās. Rīgas pilī būs priekšmeti no pieciem muzejiem (3)

Rīgas pils zāles.Rīgas pils zāles.

Foto - LETA

Papildināts viss teksts.

Valsts prezidenta kancelejai turpinot Rīgas pils iekārtošanas procesu un pārcelšanos no Melngalvju nama, trešdien no Rīgas Kuģniecības un vēstures muzeja uz Rīgas pili nogādāja Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes krūšutēlu un restaurētās vēsturiskās mēbeles.

Valsts prezidenta kanceleja Rīgas pils iekārtošanai deponēs mākslas priekšmetus no piecu Latvijas muzeju krājumiem.

Rīgas pils iekārtošanas gaitā šodien pilī tika nogādāts un uzstādīts pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes krūšutēls. Tas tika deponēts no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un turpmāk atradīsies Čakstes piemiņas kabinetā. Tāpat pilī atgriezušās restaurētās vēsturiskās mēbeles un notiek citi pils iekārtošanas darbi.

Pils ugunsgrēkā stipri cietušais bīdermeijera stila sarkankoka mēbeļu komplekts restaurācijas gaitā atguvis agrāko spozmi un atkal tika uzstādīts Zaļajā zālē. Tāpat pilī pēc restaurācijas atgriezies pēc arhitekta Eižena Laubes metiem gatavotais mēbeļu komplekts Svētku zālei un kāpņu telpu soli.

Tāpat pašlaik notiek restaurēto gleznu rāmēšanas darbi. Divas vecmeistara Vilhelma Purvīša gleznas, kas agrāk atradās Valsts prezidenta darba kabinetā, turpmāk greznos Čakstes piemiņas kabinetu. Pils Dorotejas istabā atgriezīsies Johana Heinriha Šrēdera 18.gadsimta pirmajā pusē gleznotais Kurzemes hercogienes Dorotejas portrets, savukārt pils Rīgas istabā – Daniela Brusena 18.gadsimta beigās gleznotās Rīgas panorāmas restaurētā kopija.

Paredzēts, ka Valsts prezidents un Valsts prezidenta kanceleja darbu Rīgas pilī pilnā apjomā atsāks līdz augusta beigām, atjaunojot godasardzi un pils tornī paceļot Valsts prezidenta standartu.

Šodien uzsāktā pārvākšanās tiek finansēta no Valsts prezidenta kancelejas budžeta.

Valsts prezidenta kanceleja darbu Rīgas pilī plāno atsākt mēneša beigās.

Ekspluatācijā rekonstruēto Rīgas pili pieņēma pērn decembrī. 1.kārtas darbiem bija paredzēti 34,9 miljoni eiro, bet reāli izlietotā summa ir 34,2 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai tiešām muzeju kolekcijas tiek veidotas un glabātas ar mērķi dekorēt plašai sabiedrībai nepieejamus interjerus? Muzejiem taču ir pavisam citi uzdevumi.

  2. 5 muzeju relikvijas, Purvīša gleznas, 34 miljonu vērts telpu remonts, restaurācija un dārgas mēbeles + vēl desmitiem tūkstošu eiro, lai pārvāktos no Melngalvju nama uz pili – grezni un ar vērienu dzīvojam! Protams, prezidentam viesu uzņemšanai reprezentācija ir vajadzīga, tomēr, ņemot vērā, ka valstī daudz kā cita pietrūkst, etiķete prasa ievērot mērenību izdevumos arī prezidenta pilī.

  3. Pie nākošā pažara būs ko norakstīt… 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+