×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Sākas piena iepirkuma cenas kritums (12)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Pēc apmēram septiņus mēnešus straujā kāpuma patlaban pirmo reizi ir vērojams piena iepirkuma cenas kritums, portālu la.lv informēja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Saskaņā ar pienrūpnieku aplēsēm, piena iepirkuma vidējā cena šā gada februārī bija 299,98 eiro par vienu tonnu piena, kas salīdzinājumā ar janvāri ir 3% samazinājums. Kā norāda Šolks, šāds samazinājums ir lielāks, nekā tika prognozēts iepriekš. Turklāt tiek prognozēts, ka arī martā cena turpinās sarukt vismaz par 2%, līdz ar to sasniedzot rādītāju ap 295,14 eiro par tonnu. Savukārt gada griezumā iepirkuma cenas pieaugums joprojām ir rekordliels – 40%.

Piena iepirkuma cena straujo kāpumu sāka pēŗn augustā, sasniedzot vidēji 304 eiro par vienu tonnu salīdzinājumā ar 186 eiro 2015.gada augustā. Kāpumu nozares eksperti skaidroja ar izejvielas pieprasījuma palielināšanos Polijā un Lietuvā, kur darbu sāka jaunas piena pārstrādēs rūpnīcas, kā arī turpinājās pieprasījuma kāpums visos pasaules tirgos.

Vēsturiski augstākā vidējā iepirkuma cena Latvijā bijusi 2014.gada janvārī – 320 eiro, bet Eiropas Savienībā (ES) – tā paša gada februārī – 349 eiro par tonnu piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. To gan uzraksta ka piena iepirkuma cenas gadā pieaugušas par 40% ,bet kāpēc neuzrakstiet to .kad cenas bija nodzītas par turpat 50% gandrīz divus gadus Tā ir tāda apzināta lasītāju iespaidošana pret ražotāju Pretīgi.

 2. Jo pašlaik mēdz būt gadījumi, kad piena piegādātāji dažu dienu laikā pēc līguma noslēgšanas to lauž par labu citiem uzpircējiem, kas noved pie tā, ka pārstrādes uzņēmums var palikt bez piena, taču līgumi jāpilda. Tādējādi uzņēmumam nākas piedalīties šajās zirgu skriešanās sacensībās par cenām. Viņa neslēpj, ka šobrīd kariņš ir galvenokārt ar Poliju un, kurš uzvarēs, nav zināms.

 3. Solka pedeja karts ,man poli sodien pie 3,2 t pardienam piedavaja 31 centu uz 6 menesiem ,ko ari pienemu un so zinu paradiju ….vinu atbilde bija ,ka eiropas tirgu tadu tendencu nav ….. zemnieki dodam poliem !

 4. Zemnieki , lejam ara ,varbut Solka pagalma ?

 5. Plus 21% mākslīgais uzcenojums veikalos!

 6. Pārdošanas cenas un PVN kritums aizkavējas!

 7. vai tad nu vēl nepietika,pietiekoši “uzvārījāties”!

 8. Piena produktiem pacēla cenas….un apjoms liekas ka krasi samazinājies!!!!
  BEZIZEJA
  Zemnieki dabūs pamatīgi ciest jo nebūs kur to pienu likt

 9. Ha ha ha…. a valdība te ar putām uz lupām , stāstīja, ka pie cenas pieauguma veikalā vainīgi zemnieki… Un, kas veikalā tūlīt piens paliks lētāks… Kā tad!!!!!

 10. Pareizi jau ari teica, ka poli pacela cenu mums,lai varetu uzsakt sava kombinata razot ar pilnu jaudu. Tagad tikai janotur razosanas jaudas. Var sakt iepirkt atkal pa leto. Sakiet vel paldies, ka atkalkada saimnieciba nepaliek ar garu degunu. Ne naudas ne piena. Mums jau tas nav nekads jaunums.

 11. Interesanti ja piena cena tiešām pazemināsies kā būs ja viņa ir 0.20centu par litru AS smiltenes piens man 6govju īpašniekam un piens ir kvalitatīvs par transportu un analīzēm mums atvelk no piena naudas.

Draugiem Facebook Twitter Google+