Kultūra
Mūzika

Sākas pieteikšanās Jāzepa Vītola 6. starptautiskajam kordiriģentu konkursam0

Publicitātes foto

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Kordiriģēšanas katedra izsludina pieteikšanos Jāzepa Vītola 6. starptautiskajam kordiriģentu konkursam, kas notiks no 22. līdz 26. oktobrim – laikā, kad Kordiriģēšanas katedra svinēs 75. jubileju, bet JVLMA – savu simtgadi, informē Annija Bičule, JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste.

“Šī konkursa mērķis ir stiprināt Latvijas un Eiropas kordiriģēšanas tradīciju pēctecību un profesijas prestižu. Mūsu reģionā – Baltijas valstīs, Skandināvijā, Austrumeiropā – ir sevišķi augsti kordiriģēšanas profesionālie kritēriji, kam līdzīgus nemaz nav tik viegli atrast. Citviet pasaulē izcili kordiriģenti drīzāk ir izņēmumi, nevis sistēma. Turpinot vairāk kā gadsimtu senās Baltijas valstu kora dziedāšanas un kordiriģēšanas skolas tradīcijas, ir svarīgi veicināt jauno profesionāļu izaugsmi,” stāsta JVLMA Kordiriģēšanas katedras profesore Aira Birziņa.

Jāzepa Vītola 6. starptautiskajā kordiriģentu konkursā aicināti piedalīties kordiriģenti, kuri dzimuši ne agrāk kā 1989. gadā. Konkurss notiks trīs kārtās, un to vērtēs starptautiska žūrija piecu cilvēku sastāvā.

Konkursa dalībniekiem būs izcila iespēja strādāt un koncertēt gan ar JVLMA jaukto kori un simfonisko orķestri, gan labākajiem Eiropas koriem – Latvijas Radio kori, Rīgas kamerkori “Ave Sol” un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Oficiālā konkursa valoda darbā ar kori ir angļu valoda (arī Latvijas dalībniekiem), un visas konkursa norises būs atvērtas publikai.

Pieteikums dalībai konkursā jāiesniedz līdz 2019. gada 1. jūnijam elektroniski vai pa pastu. Konkursantu saraksts tiks publicēts konkursa mājaslapā un uzaicinātie dalībnieki tiks elektroniski informēti līdz 2019. gada 1. jūlijam.

Kopš katedras dibināšanas un profesionālas Latvijas kordiriģēšanas skolas izveides piedzīvota liela izaugsme: Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju un JVLMA absolvējuši ap 700 kordiriģentu, bet Latvijas kora māksla guvusi plašu starptautisku atzinību.

LA.lv