×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Sākas Raiņa un Aspazijas lasījumi

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

Šodien, 6. maijā, plkst. 19.00 kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” aizsākas lasījumu un diskusiju cikls “Raiņa un Aspazijas lasījumi”, kas turpināsies līdz pat decembrim kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” un grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards”, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga.

Pirmajā sarīkojumā – diskusija un skatījums uz Raini un Aspaziju mūsdienās, gatavojoties dzejnieku 150 gadu jubilejai. Diskusijā piedalīsies literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Dr. phil. Gundega Grīnuma, literatūrzinātniece un filozofe, LU vadošā pētniece Dr. phil. Skaidrīte Lasmane, vēsturniece un sociālās atmiņas pētniece, LU profesore Dr. hist. Vita Zelče, muzikoloģe, žurnāliste un tulkotāja Olga Pētersone, rakstnieks un literatūrzinātnieks, Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas darba grupas dalībnieks Dr. phil. Arno Jundze un LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes maģistrants Raivis Vilūns. Sarunu vadīs Jānis Oga.

“Raiņa un Aspazijas lasījumos” līdz pat decembrim piedalīsies dažādu paaudžu un tautību Latvijas un Eiropas rakstnieki, to skaitā vairāki Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti, aktualizējot 2015. gadā svinamo Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileju, nacionālās literatūras, tulkojumu un trimdas nozīmi un savstarpējās attieksmes.

Īpaši šim notikumam radītas esejas un darbu lasījumi izgaismos ne vien trimdas tematiku visplašākajā izpratnē, bet aktualizēs Eiropas nacionālo literatūru un literāro tulkojumu lomu mūsdienu pasaulē.

Lasījumu noslēgumā 2014. gada decembrī notiks starptautiska konference, kurā tiksies Eiropas lielākās un nozīmīgākās nacionālās literatūras atbalsta organizāciju un literatūras festivālu platformas “Literature Across Frontiers” (“Literatūra pāri robežām”) dalībnieki, lai diskutētu par uzdevumiem literatūras un literāro tulkojumu izplatībā Eiropā.

Rīgas konference būs pirmā no iecerētā vairāku konferenču cikla, kas īpašu uzmanību pievērsīs literatūras interesentu un festivālu apmeklētāju auditorijas paplašināšanai, apspriedīs veiksmīgas auditorijas attīstības metodes un risinās jautājumus par auditorijas attīstību vietējos starptautiskos literatūras pasākumos un forumos. Konferencei būs arī nozīmīga loma, gatavojoties Baltijas valstu dalībai viesu valstu statusā Londonas grāmatu gadatirgū 2018. gadā

Raiņa un Aspazijas lasījumus rīko Latvijas Literatūras centrs ar nodibinājuma “Rīga 2014” un programmas “Literature Across Frontiers” atbalstu.

Nākamais cikls sarīkojums notiks otrdien, 20. maijā plkst. 19.00 kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+