×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Sākas ražas novākšana; traktoru dēļ jāuzmanās autovadītājiem

LETALETA

Lai arī šogad Latvijā bija ļoti vēls pavasaris, jau šajā nedēļā vairāki biedrības “Zemnieku saeima” lielsaimnieki sāks ražas novākšanu – ziemas miežu un rapša kulšanu, līdz ar to autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgiem uz autoceļiem, pa kuriem pārvietosies ražas novākšanas tehnika.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, pa autoceļiem lielā skaitā pārvietosies gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan kravas mašīnas un traktori, kas novākto ražu ved uz kaltēm, noliktavām un ostām.

Šīs tehnikas gabarīti ir lieli un pārvietošanās ātrums – neliels. Jāņem vērā, ka lauksaimnieki labvēlīgos laika apstākļos strādā arī naktī, tāpēc autovadītājiem un gājējiem jābūt īpaši piesardzīgiem. Ražas novākšana ilgs apmēram pusotru mēnesi. Tāpat lauksaimniekiem jāpaspēj gan novākt ražu, gan arī jāsāk gatavot augsni un jāveic ziemāju sēja.

“Patlaban graudkopjiem ir sācies gada saspringtākais laiks, kas ir pakļauts laikapstākļiem. Raža ir jānovāc, kamēr kārtējās lietavas nav sabojājušas tās kvalitāti, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt iecietīgiem un uzmanīgiem uz ceļiem, lai nekavētu ražas nonākšanu glabātuvēs,” sacīja Lazdiņš.

Kā ziņots, “Zemnieku saeima” arī šogad vērsās pie Rīgas domes ar lūgumu atcelt kravas transporta ierobežojumus Rīgā un atļaut kravas transportam pārvietoties pa Akmens tiltu, 11.novembra krastmalu un Eksporta ielu, lai novākto ražu pēc iespējas ātrāk varētu nogādāt uz kuģiem Rīgas ostā. Ņemot vērā šo lūgumu, no 1.augusta līdz 15.septembrim kravas transports pa Akmens tiltu, 11.novembra krastmalu un Eksporta ielu varēs pārvietoties visu diennakti.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā pirmo reizi Latvijas vēsturē iegūtā graudu kopējā raža sasniedza 2,1 miljonu tonnu, iepriekšējā gada rādītājus pārsniedzot par 50,5% jeb 712 500 tonnām. Savukārt graudaugu ražība pieauga līdz 37 centneriem no viena hektāra.

Savukārt šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu graudu raža būšot par 15-20% zemāka, taču kopumā virs vidējā līmeņa.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas informāciju ziemāju sējumu platības 2012.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugušas par 67 800 hektāriem jeb 27,9%, tai skaitā ziemas kviešu – par 57 100 hektāriem jeb 28,4%, rudzu – par 8600 hektāriem jeb 30,7%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+