×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. maijs, 2014
Drukāt

Sākas Rīgas Fotomēnesis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Darbs "Midnight Milk" no izstādes "Viewfinders. Laikmetīgā Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfija" Rīgas Fotomēneša ietvaros.

Ar izstādes “iRiga” atklāšanu galerijā “Centrs” sāksies pirmais fotomākslas festivāls “Rīgas fotomēnesis”, portālu LA.lv informēja projekta “iRiga” koordinators Arnis Balčus.

Izstādē iekļautas fotogrāfijas no akcijas “iRiga”, kas norisinājās visa pērnā gada garumā. Tās laikā rīdzinieki un pilsētas viesi tika aicināti parādīt Rīgas daudzveidību, savdabību un neatkārtojamību. No Bolderājas līdz Rumbulai un no Berģiem līdz Zolitūdei – šīs fotogrāfijas mums parāda, cik vizuāli daudzveidīga ir Baltijas lielākā pilsēta. Darbi, kas lielākoties veidoti ielu fotogrāfijas žanrā, ir arī nozīmīgs pilsoņu līdzdalības rezultāts – vizuālas liecības par laiku veidojoši gan profesionāli fotogrāfi, gan amatieri.

Izstādē piedalās Agnese Mūrniece, Aiga Zeltiņa, Aivars Slišāns, Andrejs Strokins, Anta Mainule, Arnis Vuškāns, Arturs Kolovs, Biruta Zeļenova, Edijs Pālens, Elīna Baltpurviņa, Elīna Zvirbule, Ēriks Biters, Ģirts Raģelis, Ingūna Roze, Jānis Janbergs, Jānis Zvērs, Laima Buša, Lauris Aizupietis, Olafs Ošs, Sergejs Babikovs, Viesturs Pinka, Viktorija Eksta, Zane Strūberga un Zelma Brezinska.
Izstāde būs apskatāma līdz 18. maijam.

“Rīgas fotomēneša” laikā plānoti arī citi notikumi – izstādes, mākslinieku prezentācijas, portfolio skate, pašizdošanas pasākumi, kino filmas.

Festivāls, kas par prioritāti izvirza Baltijas un Ziemeļvalstu mākslas idejās balstītu fotogrāfiju, ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums.

Festivāla tematisko centru iezīmēs izstāde “Viewfinders. Baltijas un Ziemeļvalstu laikmetīgā fotogrāfija”, kas no 8. maija līdz 5. jūnijam būs apskatāma Rīgas Mākslas telpā. Izstādē būs eksponēti 15 autoru, tostarp divu Latvijas mākslinieku – Ievas Epneres un Ivara Grāvleja – darbi, kas akcentē cilvēku sevis meklējumos šodienas telpā. Vienlaikus izstādē tiks izvirzītas šodienas fotogrāfijas kā mākslas prakses tendences. Berlīnes galerija “Grundemark Nilsson Gallery” Rīgas Mākslas telpas Intro zālē piedāvās Zviedrijas mākslinieka “Dawid” personālizstādi “Rost/Rust/Rūsa”, kas savulaik Zviedrijā izraisīja plašas diskusijas un mainīja priekšstatu par fotogrāfiju kā mediju.

No 5. līdz 25. maijam Rīgas pilsētvidē būs apskatāms projekts “Kaimiņi” – mākslinieku Kaspara Podnieka, Arņa Balčus, Evelīnas Deičmanes, Ievas Raudsepas un Ilzes Vanagas darbi –, kas tapis sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda organizēto mākslas festivālu “Tete-a-Tete”.

9. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks portfolio skate, dodot iespēju topošiem un profesionāliem fotogrāfiem izrādīt savus darbus īpaši atlasītai starptautiskai fotogrāfijas profesionāļu grupai.

No 9. līdz 17. maijam sadarbībā ar Starptautisko Fotogrāfijas vasaras skolu (ISSP) Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks fotogrāmatu pašizdošanas nedēļa “Self Publish Riga”. Pasākuma mērķis ir rosināt fotogrāmatu izdošanu un to pieprasījumu Latvijā, parādīt ārzemju pieredzi un atklāt vietējiem fotogrāfiem šo pašizpausmes tendenci.

14. un 16. maijā sadarbībā ar mākslas festivālu “Tete-a-Tete” Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā notiks divu pasaulslavenu fotogrāfu – JH Engstroma no Zviedrijas un Antuāna Dagatas no Francijas – uzstāšanās un darbu prezentācijas jeb “Artist Talk”.

Savukārt Imanta Grosa personālizstāde “Gadagājumi/Vintages” “Vīna studijā” būs skatāma no 7. līdz 31. jūlijam.

“Rīgas fotomēnesis 2014” piedāvās arī vairākus citus sadarbības pasākumus un izstādes, tostarp Kino muzejā būs skatāmas kino filmas par fotogrāfiem, fotogrāfijas attīstību un aktualitātēm, sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma Mērija Elena Marka personālizstāde, bet Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” – Māras Brašamanes personālizstāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+