×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Sākas Starptautiskais Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 12. septembrī plkst. 19 sāksies 13. Starptautiskā Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla atklāšanas koncerts, kurā muzicēs viens no savas paaudzes pasaules izcilākajiem ērģelniekiem no Čehijas Pāvels Kohouts.

Izcilā čehu ērģelnieka Pāvela Kohouta izpildījumā būs klausāma vācu un čehu ērģeļmūzikas labākie paraugi. Dzirdēsim gan slaveno vāciešu Johana Sebastiana Baha un Johannesa Brāmsa kompozīcijas, gan čehu komponistu Antonīna Dvoržāka un Josefa Kličkas skaņdarbus.

Čehu komponists, vijolnieks un diriģents, Josefs Klička mūzikas vēsturē savu vārdu ierakstījis arīdzan kā ērģeļspēles virtuozs un modernās ērģeļimprovizācijas tradīciju ieviesējs čehu mūzikā. Viņa daiļrades krāšņākās lappuses saistāmas tieši ar mūziku ērģelēm, to apliecina arī viņa dēvēšana par ērģeļmūzikas simfoniķi.

Folkloras un romantisma idejas krāšņi savijas arī cita čehu skaņraža, Antonīna Dvoržāka mūzikā. Liepājā Žigmonda Satmāri pārlikumā ērģelēm skanēs šī meistara pēdējās, devītās simfonijas “No Jaunās pasaules” fināls, kas lieliski apliecinās Liepājas slavenā instumenta neizmērojami plašās iespējas atskaņot pat simfoniska vēriena skaņdarbus.

Savukārt sestdien, 13. septembrī plkst. 19 koncertā “Ērģeļmūzika cauri gadsimtiem” muzicēs viena no Latvijas veiksmīgākajām ērģelniecēm Ilona Birģele, kura šoreiz apvienojusies skanīgā duetā ar soprānu Inesi Romancāni. Dzirdēsim tādu izcilu komponistu darbus kā D. Bukstehūde, J.S. Bahs, V.A. Mocarts, L. Vjerns, I.Riše un R. Dubra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+