Kultūra
Mūzika

Saklausīt nākotni “Arēnā”0


Jaunās mūzikas festivālā “Arēna” pirmo reizi uzstāsies arī “Kymatic Ensemble” no Krievijas.
Jaunās mūzikas festivālā “Arēna” pirmo reizi uzstāsies arī “Kymatic Ensemble” no Krievijas.
Publicitātes foto

Līdz 3. novembrim vēl ir iespēja izbaudīt mūsdienu mūzikas bagātību visā tās krāšņumā Jaunās mūzikas festivālā “Arēna”, kas norisinās ar moto “Saklausi nākotni”.

Sestdien, 27. oktobrī, VEF Kultūras pilī varēs vēlreiz noklausīties festivāla atklāšanas koncertu (pirmoreiz tas skanēja 20. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”), kurā ar jauno programmu “Texture of Groove” uzstāsies jaunie un talantīgie sitaminstrumentu virtuozi Juris Āzers un Guntars Freibergs, izceļot Latvijas koncertpraksē salīdzinoši maz apspēlētu, bet jaudīgu mūzikas fenomenu – grūvu, kura raksturīgākā iezīme ir ritmiskā un melodiskā dzinējspēka izjūta, kas iedarbojas arī ķermeniski.

Īpašs notikums risināsies arī otrdien, 30. oktobrī, kad VEF Kultūras pils Kamerzālē programmā “Altera Shock” uz vienas skatuves pirmo reizi satiksies spilgtākie Latvijas kamermūziķi – trio “ART-i-SHOCK” (pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē) un kameransamblis “Altera Veritas” (Anda Eglīte – kokle un basa kokle, Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Artūrs Noviks (akordeons), Andis Klučnieks (flauta)). Katrs unikāls sastāva un skanējuma ziņā, kopā tie veido gluži jaunu un absolūti oriģinālu spēku, kura radošais potenciāls iedvesmojis komponistus tuvu un tālu. Kā aizvien, “Arēna” nāk ar pirmatskaņojumiem – šoreiz tie būs Gundegas Šmites “Ūdens pulksteņi” un Dimitra Maronidisa “Mise en abyme” elektronikai un ansamblim. Vēl nebijušā skanējumā varēs baudīt arī dzirdētus latviešu komponistu skaņdarbus – Kristapa Pētersona “Rīgas nakti” čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Santas Ratnieces “Nattergalen” čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Ērika Ešenvalda “Cryptic”, Agnetas Krilovas-Bērziņas “Quid est veritas?”.

Arī šogad – 2. novembrī – notiks “Klubu nakts” – muzikāli pārsteidzošs kokteilis, kas pirmoreiz vainagosies ar ugunsšovu. Bet “Arēnas” noslēgumā 3. novembrī Liepājā “Hotel Promenade” Hika zālē un 4. novembrī Rīgas Reformātu baznīcā uz koncertu aicinās Maskavā dibinātā apvienība “Kymatic Ensemble”.

LA.lv