×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

Sakops Rēzeknes pilskalnu, tā piekājē nojaucot graustus (2)

Foto: Rēzeknes domes arhīvsFoto: Rēzeknes domes arhīvs

Rēzeknes pilsētas pašvaldība izmantos pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu Krasta ielā 35, kā rezultātā pašvaldība iegādāsies sešas ēkas, kas atrodas Rēzeknes pilskalna pakājē, nolēmusi pilsētas dome.

Lēmums iegādāties ēkas, kas atrodas uz pašvaldībai piederošas zemes, pieņemts saistībā ar būvprojekta “Rēzeknes pilskalna revalorizācija un labiekārtojums Krasta ielā 33, Rēzeknē” īstenošanu.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC) skaidro, ka daļa no minētajām ēkām ir kritiskā stāvoklī un bojā Rēzeknes pilsētas vizuālo tēlu, tāpēc jau vasarā graustus paredzēts nojaukt un pilskalnam piegulošo teritoriju sakopt.

Rēzeknes pilsētas pašvaldībā aģentūra LETA noskaidroja, ka būvprojekta “Rēzeknes pilskalna revalorizācija un labiekārtojums Krasta ielā 33, Rēzeknē” aptuvenās izmaksas varētu kļūt zināmas pēc tam, kad tiks izstrādāts tā tehniskais projekts un veikti nepieciešamie iepirkumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas būs vietā? Vai turpināsies t.s. promenāde ,kur nav neviena koka, tikai betons un nejaukās kanalizācijas(?) caurules, kas ielaistas upē. Visi skaistie vecie koki iznīcināti. Un t.s. festivāla parks ar bezgaumīgo bērnu rotaļu laukumu , kaut kādām suņu būdām un tāpat kā cituviet ar plašiem nobetonētiem laukumiem un ļoti neērtiem klausītāju sēdekļiem. Vai kāds var paskaidrot, kas tie par “mākslas darbiem” uz ielas stūriem -pie ieliņas uz GORU u.c. ? Vislielākā bezgaumība valda pilsētā. Kas par to atbild? Kur skatās muzejs, kur pieminekļu aizsardzības biedrība (ja tāda vēl ir) ? Bartaševiča gaume ir stipri apstrīdama, iesaku viņam pabraukāt pa latviskajām pilsētām. – Raiņa ielā tika iznīcināta skaistiem kokgriezumiem rotāta māja, nu jau labi pasen, bet nevienu tas nav interesējis. Runājot par topošo pieminekli – nu nav tas vajadzīgs, nav. Tiešām, labāk būtu sastādījuši krāšnumkokus (ceriņus, jasmīnus u.c.) , ierīkojuši puķu dobes.

  2. Un kā ar graustiem pie MELNĀS PĒRLES.Tur rit vērienīgi būvdarbi,bet blakus 3 grausti.Skats būs vienreizējs-piemineklis par 100 tūkst.un grausti tam blakus.Visi rēzeknieši brīnās par šo pieminekli un tā lietderību.Tad jau labāk vienu skaistu parku izveidojuši būtu.To Rēzeknē praktiski nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+