×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Sakoptākā drava – slavenajam puķkopim Jānim Rukšānam

Foto no Jāņa Rukšāna personīgā arhīvaFoto no Jāņa Rukšāna personīgā arhīva

Tas bija pārsteigums daudziem, kad Latvijas Biškopības biedrības izsludinātajā nominācijā Gada sakoptākā drava, šo titulu ieguva Jānis Rukšāns. Jā, jā – tas pats Rukšāns, ko Lavijā visi pazīst un mīl kā puķu selekcionāru un audzētāju!

– Mana darbošanās ar bitēm nav nekāds brīnums, – skaidro Jānis Rukšāns. – Savulaik beidzu Bulduru dārzkopības skolu kā bitenieks. Drava arī bija mana pirmā darba vieta. Ilgu laiku galvenā aizraušanās un darbs bijusi puķes. Nu bites atgriezušās viņa dzīvē. Latvijas stāvstropi izvietoti piesaulītē mājas tuvumā. Tie lieliski papildina gleznaino apkārtnes ainavu, puķu stādījumus, ūdensrožu dīķus. Apkārtnes mežos un pļavās nektāraugu netrūkst. Turklāt bagātīgu devumu piedāvā plašās puķu kolekcijas un stādaudzētavas augu sortiments. Bitēm te ir mielasts no paša agra pavasara, kad plaukst pavasara sīpolpuķes, īpaši saimnieka lepnums – krokusi. Un kur vēl neaprakstāmais cīrulīšu ziedēšanas laiks!

Aptuveni 20 saimju lielā bišu drava saimniecībā izveidota pēdējos četros gados. Tajā ir gan Krainas, Karpatu, Bakfāstas bites, gan bez cēliem radurakstiem. To, kuras labāk strādā, Jānis nezina atbildēt, jo nekādus pierakstus par bišu iegūtajām ražām neprognozē un neveic. Bites viņam ir vaļasprieks. – Tā ir mana iespēja atpūsties un pilnīgi atslēgties no darba ar puķēm, – skaidro Jānis.

Pašā dravā gan puķu nav. Tikai rūpīgi nopļauta zālīte.

Ar visiem bišu darbiem Jānis tiek galā galvenokārt pats. Palīgos piesakās mazmeita, kura dravošanas gudrības patlaban apgūst biškopības kursos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+