Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
8. marts, 2016
Drukāt

Sakoptākā drava – slavenajam puķkopim Jānim Rukšānam

Foto no Jāņa Rukšāna personīgā arhīvaFoto no Jāņa Rukšāna personīgā arhīva

Tas bija pārsteigums daudziem, kad Latvijas Biškopības biedrības izsludinātajā nominācijā Gada sakoptākā drava, šo titulu ieguva Jānis Rukšāns. Jā, jā – tas pats Rukšāns, ko Lavijā visi pazīst un mīl kā puķu selekcionāru un audzētāju!

– Mana darbošanās ar bitēm nav nekāds brīnums, – skaidro Jānis Rukšāns. – Savulaik beidzu Bulduru dārzkopības skolu kā bitenieks. Drava arī bija mana pirmā darba vieta. Ilgu laiku galvenā aizraušanās un darbs bijusi puķes. Nu bites atgriezušās viņa dzīvē. Latvijas stāvstropi izvietoti piesaulītē mājas tuvumā. Tie lieliski papildina gleznaino apkārtnes ainavu, puķu stādījumus, ūdensrožu dīķus. Apkārtnes mežos un pļavās nektāraugu netrūkst. Turklāt bagātīgu devumu piedāvā plašās puķu kolekcijas un stādaudzētavas augu sortiments. Bitēm te ir mielasts no paša agra pavasara, kad plaukst pavasara sīpolpuķes, īpaši saimnieka lepnums – krokusi. Un kur vēl neaprakstāmais cīrulīšu ziedēšanas laiks!

Aptuveni 20 saimju lielā bišu drava saimniecībā izveidota pēdējos četros gados. Tajā ir gan Krainas, Karpatu, Bakfāstas bites, gan bez cēliem radurakstiem. To, kuras labāk strādā, Jānis nezina atbildēt, jo nekādus pierakstus par bišu iegūtajām ražām neprognozē un neveic. Bites viņam ir vaļasprieks. – Tā ir mana iespēja atpūsties un pilnīgi atslēgties no darba ar puķēm, – skaidro Jānis.

Pašā dravā gan puķu nav. Tikai rūpīgi nopļauta zālīte.

Ar visiem bišu darbiem Jānis tiek galā galvenokārt pats. Palīgos piesakās mazmeita, kura dravošanas gudrības patlaban apgūst biškopības kursos.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+