×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

“Sakret” ziedos 10 000 eiro katoļu sakrālo celtņu saglabāšanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs un AS "Sakret Holdings" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Otrdien, 8. septembrī Latvijas Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs un AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags parakstīja līgumu par sadarbību Rīgas arhidiecēzes kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Turpmāko trīs gadu laikā SAKRET ziedos būvmateriālus 10 tūkstošu eiro vērtībā, kā arī piedāvās uzņēmuma ekspertu zināšanas Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles, vēsturisko ēku Ojāra Vācieša ielā 6, 11. novembra krastmalā 29 un citu namu restaurācijas darbos, pastāstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Jēgere.

“Esmu pateicīgs Andrim Vanagam un AS “Sakret Holdings” par atbalstu katoļu Baznīcas kultūrvēsturiskā un sakrālā mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā. Tas ir ļoti svarīgi: uzturēt sakrālās celtnes un kultūras pieminekļus tādā stāvoklī, lai tie kalpo par iedvesmas avotu mūsu tautai,” atzīst metropolīts.

“Latvijas sakrālā arhitektūra ir Latvijas vēstures redzamākā un izcilākā liecība – to veido unikāli mākslas darbi, kurus Latvijas sabiedrība un tūristi bauda no paaudzes paaudzē. Šīm vietām un būvēm ir ne tikai vēsturiska nozīme, tām ir arī nozīme mūsu pašapziņai un piederības sajūtas vairošanai. Kvalitatīva rekonstrukcija un restaurācija, izmantojot klimatiskajiem apstākļiem piemērotus materiālus, ir būtiska, lai šo vēsturi varētu saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm,” uzsver Vanags, kura inženierzinātņu maģistra grāds ir aizstāvēts Rīgas Tehniskajā universitātē akmens materiālu restaurācijā un konservācijā.

AS “Sakret Holdings” kā Baltijas valstīs bāzēta uzņēmuma un viena no vadošajiem būvmateriālu ražotājiem reģionā pienākums ir dot artavu savas zemes kultūras mantojuma saglabāšanā. Tāpēc esam izveidojuši SAKRET kultūrvēsturiskā mantojuma atbalsta programmu, kuras ietvaros mūsu uzņēmumi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā atbalsta Baltijas valstu pieminekļu un baznīcu atjaunošanu un restaurāciju. Sadarbība ar Latvijas Romas katoļu Baznīcu ir daļa no šīs ilgtermiņa programmas,” pauda Vanags.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+