×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Sāks atjaunot Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Republikas Kultūras ministrija piešķīrusi līdzfinansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa rekonstrukcijai, portālam LA.lv pastāstīja Valmieras domē.

Kopumā šim mērķim piešķirts 49 286,43 eiro liels ERAF finansējums.

Baznīcas torņa rekonstrukcijas gaitā paredzēts veikt torņa jumta seguma nomaiņu, esošā skārda seguma demontāžu un jauna vara seguma montāžu, kā arī torņa galerijas statņu apdares atjaunošana, veicot esošās apdares skārda nomaiņu. Paredzēts veikt arī bojāto torņa koka konstrukciju nomaiņu un apstrādāt tās ar koksnes pretuguns aizsargsastāvu.

Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča stāsta, ka, veicot renovāciju, plānots iespēju robežās saglabāt jumta nesošo koka konstrukciju struktūru un autentiskos elementus. Projekta realizācijas gaitā nav paredzēts izmainīt esošo jumta siluetu. Oriģinālo jumta koka konstrukciju nomaiņa plānota tikai gadījumos, ja tie izrādīsies esam pārāk sliktā tehniskā stāvokli vai ja tie pavājinās jumta konstrukcijas nestspēju kopumā.

“Šobrīd skārda segums ir sarūsējis un nav iespējams prognozēt, kurā brīdī jumts sāks tecēt. Tāpat satrūdējuši ir torņa konstruktīvie elementi, kuru patiesais stāvoklis būs redzams, tikai pēc vecā jumta seguma noņemšanas. Labošanas darbi jāveic, kamēr tornis nav kritiskā stāvoklī un atjaunošanā nav jāiegulda vēl daudz lielāki līdzekļi. Katra paaudze ir devusi savu pienesumu baznīcas uzturēšanā, un tagad ir pienācis mūsu brīdis dot savu ieguldījumu mūsu pilsētas simbola un vēstures liecinieces saglabāšanā,” norāda Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes valdes priekšsēdētājs Ainārs Pastva.

Lai baznīcas torņa atjaunošanai nodrošinātu visu nepieciešamo finansējumu, plānots organizēt ziedojumu vākšanas akciju. Ikviens, kas vēlēsies sniegt savu ieguldījumu baznīcas torņa renovācijā un baznīcas saglabāšanā nākamajām paaudzēm, varēs iesaistīties, ziedojot naudu speciāli šim mērķim atvērtā kontā vai ziedojumu lādē baznīcā.

Ziedojumu 10 000 eiro apmērā šajā un arī nākamajā gadā baznīcas renovācijai sniegs Gustava Ādolfa fonds, kas ir viena no senākajām evaņģēliskajām palīdzības organizācijām Vācijā.

Baznīcas torņa renovācijas darbus plānots uzsākt jau šogad, lai tos pabeigtu līdz 2015. gada jūlijam.
Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ir viens no vecākajiem Latvijas dievnamiem, kas celts 1283.gadā un ir atzīta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. Pašreizējais Sv. Sīmaņa baznīcas tornis celts 1739. gadā. Pēdējie apjomīgākie renovācijas darbi, kuros baznīcai pieslēdza centrālapkuri, restaurēja jumtu, torni, torņa gaili un lodi, vitrāžas, ērģeles, atsedza torņa galeriju, iekārtojot tajā skatu laukumu, veikti no 1969. līdz 1972. gadam, vēsta Laura Moča.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Darbus uzsākt noteikti vajadzētu decembrī, jo janvārī un februārī sola īpaši bargu salu! Tā kā Sīmaņa baznīca atrodas augstā Gaujas stāvkrastā, efekts būs iespaidīgs. Īpašs pārbaudījums būs klempnera darbu meistariem, neapskaužu.
    Ja par lietu- ļoti apsveicami, ka Eiropas fondi atbalsta mūsu dievnamus. Aiz luterāņu baznīcas nestāv naftas un gāzes vadi, tādēļ katra palīdzība ir atbalstāma un paldies par to.

Draugiem Facebook Twitter Google+