×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Sāks būvēt pēc pieciem gadiem. Atbildam “LA” lasītājam par “Rail Baltica”

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Kurš devis atļauju dzelzceļa “Rail Baltica” būvniecībai Latvijā? Cik hektārus zemes tas aizņems un cik īpašumus skars? Hilda Draviņa Jaunsvirlaukas pagastā

Kā paskaidro Satiksmes ministrijas pārstāvis Aivis Freidenfelds, 2011. gada 7. decembrī Baltijas valstu satiksmes ministri parakstīja nodomu deklarāciju par turpmākajiem soļiem dzelzceļa “Rail Baltica” attīstībā. Pašlaik notiek detalizēta tehniskā izpēte, lai noteiktu, kur un kā būvēt dzelzceļu un kā tas ietekmēs vidi, nekustamos īpašumus un ko dos iedzīvotājiem. Izpēti plānots pabeigt līdz šā gada beigām, tad arī noteiks konkrētu vietu.

Izpētei sekos dzelzceļa trases projektēšana, un tikai 2020. gadā plānots sākt būvniecību, pabeidzot to 2025. gadā. Šoruden novadu iedzīvotāji sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs atkal tiks iepazīstināti ar izpētes rezultātiem.

“Rail Baltica” projekts kā stratēģisks publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras projekts ir iekļauts Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam (LIAS), Nacionālajā attīstības plānā 2014. – 2020. gadam (NAP), Transporta attīstības pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam, kā arī Eiropas līmeņa dokumentos.

Dzelzceļa izbūvei nepieciešamā josla ir no 40 līdz 60 metru plata, bet izpēte notiek 300 metru joslā, lai varētu noteikt labāko trases novietojumu. Būvniecībai nepieciešamās zemes platība būs precīzi zināma šāgada beigās, kad būs pieņemts lēmums par konkrētu trases novietojumu. Ministrijas pārstāvis skaidro, ka pašlaik vēl neesot iespējams precīzi pateikt, cik nekustamos īpašumus dzelzceļa būvniecība varētu šķērsot un cik tās gaitā būs jāatsavina. To varēšot, kad detalizēti būs izpētīta minētā 300 metru josla, kas notiks pēc ietekmes uz vidi novērtējuma procesa noslēguma šā gada septembra beigās

“Rail Baltica” trase cauri Latvijai plānota 265 kilometru garumā, skarot Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Olaines, Mārupes, Bauskas novadu un Rīgas pašvaldību teritorijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+