×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Sāks Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecības pēdējo posmu

Foto-LETAFoto-LETA

Dienvidu tilta būvnieki tuvākajās dienās sāks būvniecību, lai pabeigtu Dienvidu tilta trešo kārtu, pastāstīja tilta būvnieku pilnsabiedrības “ACB, Tilts un Viadukts” biedra “A.C.B.” pārstāvis Ainars Vladimirovs.

Viņš norādīja, ka līgums par tilta būvniecības darbu veikšanu tika parakstīts 28.jūnijā un pašlaik notiek pēdējie dokumentu saskaņošanas darbi būvdarbu sākšanai. “Būvniecības darbi reāli tiks sākti tuvākajās dienās, bet pirmie objekta sagatavošanas darbi jau notiek pašlaik. Arī būvatļaujas ir saņemtas, un objektu plānots pabeigt nākamā gada 31.oktobrī,” sacīja Vladimirovs.

Arī Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta projektu vadītāja sabiedrisko attiecību jautājumos Una Ahuna-Ozola apstiprināja, ka līgums ar būvniekiem jau ir parakstīts, un informēja, ka objektā notiek mobilizācija darbu sākšanai.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrijas (FM) Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome jūnija vidū izsniedza atļauju RD saņemt aizņēmumu Valsts kasē.

RD, lai saņemtu atļauju, bija jāiesniedz precizēta un domē apstiprināta Rīgas dzīvojamā fonda attīstības programma 2011.–2013.gadam, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Rīgā, A.Saharova, Tīnužu, Praulienas ielā, un Rīgas dzīvojamā fonda finansēšanas modelis. Tāpat RD bija jāiesniedz ekonomiskie aprēķini, kas pamato, ka 2011. un 2012.gadā dzīvojamo māju būvniecības finansēšanas modelis izvēlēts, ievērojot likumā par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu noteikto, ka pašvaldībai jārīkojas ar finanšu līdzekļiem un mantu lietderīgi.

Būvniecības pabeigšanai RD šogad aizņemties septiņus miljonus latu, bet nākamgad – līdz 10,383 miljoniem latu.

Dienvidu tilta trešā kārta jeb Zemgales virziena maģistrālais transporta mezgls ietver jaunas automaģistrāles – Jāņa Čakstes gatves – un nobrauktuvju izbūvi no Dienvidu tilta līdz Ziepniekkalna ielai. Satiksmes mezglā paredzēti divi divlīmeņu šķērsojumi – Jāņa Čakstes gatves un Bauskas ielas šķērsojums un Jāņa Čakstes gatves un Ziepniekkalna ielas šķērsojums.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +16.7
Daugavpils +13.3
Saldus +14.6
Liepāja +13.5
Jelgava +15.6
Ventspils +14.2
Limbaži +17
Madona +15.0
Rēzekne +17.4
Draugiem Facebook Twitter Google+