×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Sāks Gaismas pils fasādes tīrīšanu, nākotnē cer samazināt nosēdumus

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien Latvijas Nacionālās bibliotēkā (LNB) notiks preses konference, kurā iepazīstinās ar LNB pirmreizējās jumta un fasādes tīrīšanas norisi. Paredzēts, ka šajā dienā tiks veikti pirmie praktiskie tīrīšanas darbi.

Kultūras ministrijas rīkotajā iepirkumā par LNB ēkas jumta un fasādes tīrīšanas veicējiem izraudzīts uzņēmumu apvienības “Alfa Vita Life Science GmbH” un SIA “Remroks” piedāvājums par zemāko līgumcenu – 97 268 eiro, neieskaitot PVN. Iepirkuma konkursa rezultāts paziņots 2016. gada 30.jūnijā.

Šī būs ēkas pirmreizējā jeb etalona mazgāšana. Balstoties uz LNB inženieru un tīrīšanas speciālistu aprēķiniem, procesu būtu nepieciešams veikt atkārtoti reizi gadā vai reizi pusotrā gadā. LNB tiks veikta ne tikai fasādes un jumta tīrīšana, bet arī jumta seguma apstrāde ar speciālu līdzekli, kas ļaus nākotnē samazināt gan nosēdumu veidošanos, gan arī tīrīšanas izmaksas.

Kopējā tīrāmo daļu platība ir aptuveni 22 000 kvadrātmetri, no tās stikloto virsmu platība ir teju 14 000 kvadrātmetri.

Līgumā noteiktais darbu izpildes termiņš ir piecas nedēļas.

Preses konferencē piedalīsies LNB direktors Andris Vilks, LNB Saimniecības departamenta direktors Ivars Ķīsis, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītājs Indriķis Builis, Tīrīšanas uzņēmuma “Alfa Vita Life Science GmbH” vadītājs Oļegs Gutermans (Oleg Guterman).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+