Latvijā
Kriminālziņas

Skolnieka Egila slepkavība: apsūdzētos uz tiesu nevedīs 7

Ekrānšāviņš no Skaties.lv

Otrdien, 9.maijā, Liepājas tiesa plāno sākt skatīt pusaudža Egila Kuļikauska slepkavības lietu, informē vietējais laikraksts “Kurzemes Vārds”. Slepkavībā apsūdzēti divi viņa vienaudži.

“Kurzemes Vārds” norāda, ka likums presei liedz publiskot apsūdzēto vārdus, jo abi puiši ir nepilngadīgi. Viens no viņiem ir 16 gadus vecs, otram, spriežot pēc sociālajos tīklos atrodamās informācijas, 17 gadi apritējuši pagājušā gada rudenī – dienā, kad kāda sirmgalve Karostas mežā atrada Egila mirstīgās atliekas.

Tas, ka puiši nav sasnieguši pilngadību, ir iemesls, kāpēc lietu varētu skatīt aiz slēgtām durvīm. Abi apsūdzētie atrodas Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Uz lietas izskatīšanu Liepājā viņus nevedīšot – tiesa lēmusi, ka procesā pusaudži piedalīsies videokonferences režīmā.

“Kurzemes Vārds” ir rekonstruējis notikušo traģēdiju. 24. septembris bija sestdiena. Brīdī, kad mamma, atpūšoties no darba, gulējusi, Egils no viņas maka paņēmis divus eiro un aizšmaucis. Viņš saticies ar draugiem, sākumā bijuši četri, tad trijatā dzēruši alu un priecājušies. Vārds pa vārdam līdz nonācis līdz kautiņam.

“Puisis turpinājis aiz kakla turēt Egilu, bet otrs viņu sitis, līdz piekautais bez samaņas saļimis. Iespējams, no sitieniem, iespējams, aizžņaugtā kakla dēļ. Abi nobijušies, ka Egils atjēgsies un ziņos par uzbrukumu policijai. Gados vecākais ieminējies, ka Egils esot jānosit. Ievilkuši viņa ķermeni brikšņos, atraduši akmeni un abi pēc kārtas ar to bezpalīdzīgā stāvoklī esošajam puisim vairākkārt situši pa galvu. Pēc tam pusaudzis, kurš ierosinājis Egilu nosist, ieminējies arī, ka upuris jāizģērbj, lai slēptu pēdas. Egila apģērbs un apavi salikti upura mugursomā, bet viņa mobilais telefons ieslīdējis kabatā vienam no uzbrucējiem. Ar to vēl nav bijis gana – abi izprātojuši, ka iespējamos pierādījumus drošāk sadedzināt. Pielikuši somu nogalinātajam pie galvas un aizdedzinājuši. Pēc tam abi no nozieguma vietas devušies uz mājām pie viena no viņiem mazgāt asinis no sava apģērba,” notikušo rekonstruējas “Kurzemes Vārds”. Tāds esot jaunākā puiša stāsts, bet otrs pusaudzis savu vainu noziegumā atzīstot tikai daļēji. Viņš apgalvo, ka Egilu neesot slepkavojis – dzīvību pusaudzim laupījis otrs biedrs.

Saistītie raksti

Laikraksts pirms tiesas prāvas saticis Egila māti Ivetu, kura apsūdzētos zinājusi jau iepriekš. Viens no viņiem savulaik pabijis arī viņu mājās, otru satikusi, kad meklējusi Egilu pēc bezvēsts pazušanas.

“Izmeklētāji ir izdarījuši lielu darbu. Tā bija sarežģīta lieta, taču policija ir ļoti labi pastrādājusi,” avīzei izteicās Egila mamma. Egila mamma cer, ka vainīgajiem tiesa piespriedīs maksimālo iespējamo sodu. Tajā pašā laikā viņa saka: “Bet kas ir desmit gadi…”

LA.lv