×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Sāks lekciju ciklu par tautas tērpu Zemgalē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ceturtdien, 12. februārī, Sv.Trīsvienības baznīcas tornī sāks lekciju ciklu par apģērbu valkāšanas kultūru un tautas tērpu nozīmi Latvijā un Zemgalē, sākot no viduslaikiem līdz pat mūsdienām.

Kā aģentūru LETA informēja Jelgavas reģionālā tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Ozoliņa, pirmā lekcija “Zemgaļu tērps un rotas viduslaikos” notiks šodien plkst.18 un tās gaitā būs iespēja tikties ar vēsturnieci Elīnu Kūli-Braži.

Lekcijā būs iespējams uzzināt vairāk par zemgaļu apģērbu un rotu valkāšanas tradīcijām laikā no 6. līdz 15. gadsimtam. Lektore rādīs attēlus un stāstīs par arheoloģiskajos izrakumos atrastajām zemgaļiem raksturīgākajām rotām.

Lekcijas apmeklētājiem arī būs iespēja pašiem piemērīt seno tērpu atdarinājumus kopā ar rotkaļa Māra Bražes darinātajām rotām. Tie, kuri interesējas par tērpu gatavošanu pašrocīgi, varēs saņemt praktiskus padomus seno tērpu darināšanā.

Nākamās cikla “Par tērpiem un rotām Zemgalē no viduslaikiem līdz mūsdienām” lekcijas būs “Zemgales tautas tērps un valkāšanas tradīcijas”, kas notiks 12. martā plkst. 18 un ko vadīs vēsturniece, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Aija Jansone, un lekcija “Etnogrāfiskie elementi mūsdienu tērpos”, kas notiks 9. aprīlī plkst. 18 un ko vadīs māksliniece dizainere Daiga Latkovska.

Lekcijas būs par maksu, bet sīkāka informācija būs pieejama Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+