×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Sāks rādīt filmu “Segvārds Vientulis” par nacionālajiem partizāniem Latgalē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc trīs gadu intensīva darba, 4. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” savu pirmizrādi piedzīvos režisora Normunda Puča radītais emocionālais stāsts “Segvārds Vientulis” par nacionālo partizānu organizācijas darbību Latgalē un tās vadītāju katoļu priesteri Antonu Juhņeviču, portālam LA.lv pavēstīja studijas “NPGD” pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Pučka stāsta, ka filma balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās 1945. gadā pēc padomju okupācijas atgriešanās, Līvānu apkārtnē. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

“”Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma, kura ir balstīta vēsturiskos faktos, tomēr dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem,” norāda filmas režisors un arī scenārija autors Normunds Pucis, kuram šī ir debijas filma.

Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs.

Mūziku filmai sarakstījis starptautiski atzītais latviešu garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

Filmas “Segvārds Vientulis” pirmizrāde notiks 4. novembrī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”, bet jau no 7. novembra tās izrādīšanu sāks kinoteātri visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+