×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Sāks restaurēt strēlnieku bareljefu Brāļu kapos

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 12. maijā sāks restaurēt Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas Vidzemes – Latgales heraldiskos tēlus un strēlnieku bareljefu, portālam LA.lv pavēstīja komunikāciju konsultante Inga Jaunzeme-Grīnvalde.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Rīgas Brāļu kapu Fondam sadarbojoties ar LTV 1, notika ziedojumu vākšanas akcija LTV 1 tiešraidē Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas restaurācijas darbu pabeigšanai. Akcijā fiksēti 30 162 zvani, bet Daugavmalā urnās saziedots 941 lats. Ziedojumu mērķis ir Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas – Vidzeme un Latgale heraldisko tēlu, Strēlnieku bareljefa un priekšlaukuma tēlnieciskās grupas”Māte Latvija ar kritušiem dēliem” atjaunošana.

Fonds izsaka pateicību visiem ziedotājiem un atbalstītājiem, kas atsaucās un ar saviem zvaniem izteica finansiālu atbalstu restaurācijas darbu turpināšanai. Kopējās restaurācijas darbu izmaksas 2014. gadā plānotas Ls 50 000 apmērā.

RBKLVMF valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna teic, ka ir ļoti apmierināta ar LTV darba grupu, kas nodrošināja ziedojumu akcijas tiešo translāciju no Rīgas Brāļu kapiem un it īpaši lielu pateicību izsaka režisorei Svetlanai Rudzītei, Sandrai Eihmanei, Sandrai Freibergai. “Mēs pateicamies arī Latvijas Radio. Tajā pašā laikā Fonds nav apmierināts ar LTV reklāmas daļas darbu un izsaka neizpratni par tajā strādājošo darbinieku nekompetenci. Rīgas Brāļu kapi ir simbols mūsu vēsturei un mūsu kultūrai. Ir jāapzinās, ka atbalsts šī kultūrvēsturiskā mantojuma restaurācijai ir cieņas un goda izrādīšana, savas piederības apliecinājums,” norādījusi M. Stirna.

Šogad apritēs 90 gadi, kopš ielikts pamatakmens kultūrvēsturiskajā Brāļu kapu kompleksā. Tēlnieka Kārļa Zāles un arhitekta Andreja Zeidaka radītais komplekss vienlaikus ir arhitektūras un dārzu mākslas šedevrs, valsts un militārās vēstures piemineklis. Latvijas memoriālajā tēlniecībā Brāļu kapu ansamblis visu tā pastāvēšanas laiku vērtēts kā augstākais un nepārspētais sasniegums.

Divos gados laikā no 2012. – 2013. gadam RBKLVMF Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas Centrālās daļas restaurācijai un apkopei ieguldījis 99 970 latus.

Kāds ziedotājs veicis mērķziedojumu 20 latu apmērā Rīgas Brāļu kapu sargsunim ar mērķi – suņa pārtikas iegādei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+