Kultūra
Mūzika

Sāks skanēt koncertcikls “Iededz gaismu” 0

Jāņa Vecbrāļa foto

Koncertcikls “Iededz gaismu” tumšos gada mēnešus sāks piepildīt ar gaismu un mūziku 28. novembrī, kad izskanēs cikla pirmais koncerts “No tautasdziesmas un impresionisma līdz kabarē…”, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Koncertā “No tautasdziesmas un impresionisma līdz kabarē…”, kas notiks “Promenade Hotel” Hika zālē, piedalīsies komponists un pianists Pēteris Plakidis, liepājnieks, vijolnieks Dzintars Beitāns un daudzsološā jaunā soprāne Diāna Silova. Programmā būs dzirdama visdažādākā Latvijas un ārzemju komponistu mūzika, kā jau to vēstī koncerta nosaukums – “No tautasdziesmas un impresionisma līdz kabarē…”.

Nākamais koncerts “Bēthovena vēstules” izskanēs 12.decembrī pulksten 18 Graudu ielas koncertzālē. Koncertā piedalīsies Lielās Mūzikas balvas laureāti – apburošais klarnetists Egīls Šēfers, Liepājas Simfoniskā orķestra čelliste Dace Zālīte un pianists Toms Ostrovskis. Paralēli Ludviga van Bēthovena skaņdarbiem izskanēs pašlaik Latvijā un pasaulē populārā, pārpasaulīgā igauņu komponista Arvo Perta, mūsu pašu mīlētā komponista Ērika Ešenvalda, kā arī Pētera Vaska un Pētera Plakida skaņdarbi. Turklāt koncerta gaitā mūzikas žurnālists Orests Silabriedis iepazīstinās klausītājus ar Bēthovena vēstuļu fragmentiem.

Tālāk koncertcikls turpināsies līdz pat februārim ar vairākiem koncertiem gan pievilcīgajā Hika zālē, gan Liepājas jaunajā lepnumā – “Lielā dzintara” koncertzālē.

LA.lv