×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Sāks uzņemt pirmo zinātniskās fantastikas 3D filmu Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tiek sākta pirmās stereoskopiskās jeb 3D filmas “Rīga-2041” uzņemšana, kas pārstāvēs Latvijā vēl minimāli attīstīto zinātniskās fantastikas jeb Sci-Fi filmu žanru, portālu LA.lv informēja projekta mākslinieciskā vadītāja Astra Zoldnere.
Filmā “Rīga-2041” apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes; to attēlošanai izmantoti 20. gadsimta piecdesmito gadu zinātnisko fantastikas filmu stilistikas elementi. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu katra cilvēka problēmas. Filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, pieprasīta profesija ir “laimes dakterīši”.
Aktieru atlase filmai vēl nav notikusi, taču skaidrs, ka tā gaidāma drīz: jau martā sāksies filmēšana, bet pirmizrāde plānota 28. novembrī, sacīja Astra Zoldnere: “Grūti noticēt, ka darbs, kas tika uzsākts pirms pusotra gada, beidzot vainagojas ar panākumiem – visa filmēšanas komanda tagad tiekas vienā laikā un telpā, lai uzņemtu kopējo filmas materiālu. Mēs apzināmies, ka esam ledlauži 3D filmēšanas jomā Latvijā. Par to liecina ne tikai mūsu partnera “Vides Filmu Studija” uzbūvētās filmēšanas tehnoloģijas, bet arī zināšanu apjoms, ko neilgā laikā filmēšanas komandai nācies apgūt.”
Filmas producents Viesturs Graždanovičs savukārt uzsver, ka sākotnēji radošā komanda nav rēķinājusies ar tehniskajām grūtībām: “Tobrīd neviens Latvijā nebija profesionālis šajā jomā un filmēšanas komanda bija jāapmāca. Šīs filmas uzņemšanas laukums Latvijas režisoriem ir kā skola 3D filmu veidošanā. Tā kā atbilstošas tehnoloģijas nebija pieejamas, kā arī iegādāties tās būtu pārāk dārgi, visu vajadzēja izveidot pašiem.”
Filmas “Rīga-2041” uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. Savu redzējumu filmas ietvaros atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kas līdz šim plašāk zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Filmas uzņemšanā piedalīsies viens no Latvijas garākajiem režisoriem Pēteris Rozītis, kas iepriekšējo filmēšanas pieredzi guvis, veidojot īsfilmas un darbojoties reklāmas industrijā. Tāpat filmēšanas komandā piedalīsies latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kino industrijas darbinieks iepriekšēju pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas industrijā. Komandai pievienojusies arī režisore no Rumānijas Adina Istrate, kas pabeigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas, arī zinātniskās fantastikas žanrā.
Filmas izveidi organizē virtuālā studija “URGA” un “Fresh Step Productions” sadarbībā ar “Vides Filmu Studiju” un “Botnia Film”, savukārt filmas uzņemšanu atbalsta nodibinājums “Rīga 2014”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+