×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Sāks uzstādīt pirmos stacionāros fotoradarus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) otrdien, 9.decembrī, plāno sākt uzstādīt pirmos stacionāros fotoradarus, informēja CSDD.

Plānots, ka pirmā mērierīce uz ceļa tiks novietota otrdien plkst.11 autoceļa A10 22,5.kilometrā pie Varkaļu kanāla Babītes novadā netālu no Jūrmalas.

Sākotnēji gan šis radars, gan pārējās mērierīces, kas tiks pakāpeniski uzstādītas, darbosies testa režīmā, šajā laikā notiks iekārtu un ar to darbību saistīto procesu beidzamās pārbaudes. CSDD uzsver, ka tikai tad, kad pārbaudes būs noslēgušās, mērierīces uzsāks darbu pilnā apjomā un reāli sāks kontrolēt transportlīdzekļu braukšanas ātrumu.

CSDD uzsver, ka par laiku, kad radari reāli sāks kontrolēt transportlīdzekļu braukšanas ātrumu, sabiedrība tiks informēta atsevišķi.

Stacionāro fotoradaru atrašanās vietas noteiktas, izvērtējot negadījumu statistiku, “melnos punktus”.

CSDD norāda, ka ceļa posmā pie Varkaļu kanāla raksturīga transportlīdzekļu manevrēšana, piemēram, lai piekļūtu laukumam pie kanāla, kur ir gan daudz auto, gan cilvēki, piemēram, makšķernieki, atpūtnieki, gājēji. Braukšanas ātruma pārsniegšana būtiski samazina iespējas satiksmes dalībniekiem reaģēt uz negaidītām situācijām, piemēram, gājēja brauktuves šķērsošana, transportlīdzekļa strauja bremzēšana vai izbraukšana. Radars pie Varkaļu kanāla kontrolēs abos virzienos braucošos auto, atļautais braukšanas ātrums šeit ir 90 km/h.

Pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām tiek izvietotas informatīvas zīmes, uz kurām norādīts mērierīces atrašanās vietā atļautais ātrums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+