×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Sāksies 5. Rīgas tekstilmākslas triennāle

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 24. aprīļa līdz 10. jūnijam LNMM izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma izstāde “Daudzveidība vienotībā / Diversity&Unity” – galvenā ekspozīcija 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” daudzo pasākumu klāstā, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā dažādas nacionālās kultūras pauž savu identitāti globālajā mērogā un mūsdienu sabiedrībā? Vai tēmas kontekstā iespējams veidot mākslas darbu, kas aktualizētu vai palīdzētu atrisināt laikmeta asākās problēmas sociālā, politiskā un kultūras aspektā? Tie bija galvenie jautājumi, uz kuriem mākslinieki tika aicināti radoši un inovatīvi atbildēt, gatavojot savus pieteikumus izstādei. Triennāles pamatmērķis, eksponējot jaunus, pēdējo pāris gadu laikā radītus darbus, tomēr paliek nemainīgs – sekmēt nozares mākslinieciskās jaunrades procesu attīstību, jo skate Rīgā, kura jau guvusi starptautisku ievērību, ir unikāls forums, kas atvērts gan Eiropas, gan citu pasaules valstu māksliniekiem.

Pēc starptautiskās žūrijas lēmuma 2015. gada ekspozīcijai tika akceptēti 29 valstu 85 mākslinieki. To vidū gan Latvijas skatītājam atpazīstamu, gan līdz šim pasaulē zināmu, bet Rīgā neredzētu autoru darbi. Triennāles ģeogrāfija ir iespaidīga – visas Baltijas valstis, Lielbritānija, Vācija, Austrija, Somija, Zviedrija, Norvēģija, Francija, Beļģija, Rumānija, Polija, Japāna, Koreja, Krievija, ASV, Nikaragva, Kostarika, Kenija un citas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+