×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

Sāksies Austrasdienu koncerti

Austra Pumpure. Foto: LETAAustra Pumpure. Foto: LETA

Godinot un gaiši atceroties nesen mūžībā aizgājušo leģendāro dziesminieci Austru Pumpuri, viņas audzēkņi – Austrasbērni – arī šogad turpinās iesākto tradīciju organizēt ikgadējos dziesminieku svētkus “Austrasdienas”, Rietumu Radio informēja viena no pasākuma organizētājām Inese Sērdiene.

Klausītāji varēs piedalīties koncertos Liepājā, Rīgā un Kazdangā. Pirmie koncerti gaidāmi šajā nedēļas nogalē, 4.martā un 5.martā, Liepājā.

Austrasdienas ir ikgadēja tradīcija, kas vieno un katru gadu martā sirsnīgos koncertos kopā sauc Pumpures audzēkņus, draugus un domubiedrus, kopā esot mīlestībā uz dziesmu un atzīmējot Austras vārda dienu 5.martā.

Austrasdienās no malu malām Liepājā un citviet Latvijā pulcējas ļaudis ar ģitārām un dziedošu dvēseli, kopā veidojot vairākas koncertprogrammas un dziedot, kā mēdza teikt Pumpure, “līdz rīta šausmai”.

Realizējot Pumpures ieceri un vēlēšanos, šogad viens no Austrasdienu koncertiem notiks 4.martā plkst.15 Liepājas Universitātes zālē, un tajā skanēs Imanta Kalniņa pirmā programma – tāpat kā Pumpures pirmajā koncertā Liepājā 1975.gadā tajā pašā zālē.

Sestdienas vakarpusē, plkst.19, Austrasbērni pulcēsies uz sadziedāšanos restorānā “Pastnieka māja”, kur skanēs Austrasbērnu radītās dziesmas neformālā gaisotnē. Savukārt, svētdien, 5.martā, notiks tautasdziesmu koncerts “Mana tautasdziesma” folkloras centrā “Namīns”.

Šogad Austrasdienās Liepājā kopā nāks un dziesmā kopā būs Kristīne Sudmale-Locika, Uldis Ozols, Zanda Štrausa, Jānis Rūcis, Anta Eņģele, Kristaps Sudmalis, Jana Egle, Andris Davidons, Inese Sērdiene, Simona Tomase, Renāte Ķeire, Rovena Palkavniece, Ādolfija Ieva Litavniece, Sandra Kalna, Ilze Kovere, Sanita Stepena un citi.

10.martā un 11.martā Austrasbērni koncertēs Rīgā, Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, sniedzot koncertu bērniem un koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” gaišajā zālē dziedot gan Imantu Kalniņu, gan latviešu tautasdziesmas.

Austrasdienu koncerttūre šogad noslēgsies 18.martā ar koncertu Kazdangas Kultūras centrā.
Pasākumus rīko Austras biedrība sadarbībā ar minēto koncertu norises vietu pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+