×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra novembra un decembra izrādēm

daile2

Šodien sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm novembrī, kuru vidū ir arī trīs pirmizrādes, kā arī decembrī, kad gaidāms Vecgada koncerts.

Vienīgi šodien līdz 20 Dailes teātris piedāvās iegādāties biļetes uz mūziklu “Oņegins” 2. oktobrī un 3. oktobrī, kā arī izrādi “Vējiem līdzi” 8. oktobrī un 9. oktobrī ar 40% atlaidi, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

8. novembrī teātra Lielajā zālē notiks Deivida Henrija Hvanga austrumnieciskās drāmas “M.Butterfly” pirmizrāde. Jauniestudējumu veido režisore Laura Groza-Ķibere, lomās iejutīsies aktieri Juris Žagars, Dainis Grūbe, Ģirts Ķesteris, Kristīne Nevarauska, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Lilita Ozoliņa, Vita Vārpiņa, Juris Bartkevičs, Pēteris Gaudiņš, kā arī dziedātājs Sergejs Jēgers.

Mazajā zālē 10. novembrī būs gaidāma pirmizrāde “Maskava – Gailīši”. Venedikta Jerofejeva pseidoautobiogrāfisko postmoderno poēmu prozā tulkojis, dramatizējis un iestudē Jurijs Djakonovs. 1970. gadā tapušais darbs ir neapšaubāma krievu literatūras klasika, kas ilgus gadus bija aizliegta un netika publicēta Krievijā. Pasaules filologi joprojām strīdas par tekstā iespējami iekodētajiem simboliem un atsaucēm uz citiem klasikas darbiem. Intelektuālais alkoholiķis Veņička brauc vilcienā no Maskavas uz Gailīšiem pie savas mīļākās un bērna. Ceļā viņš iegrimst garos monologos par vēsturi, filozofiju, kultūru, politiku, sarunājas ar saviem līdzbraucējiem un nepārtraukti dzer. Jo vairāk viņš dzer, jo vairāk kļūst skaidrs, ka Gailīši ir nesasniedzama paradīze zemes virsū. Iespējams, ka šis ceļojums ir mitoloģisks, eņģeļi ir tikpat reāli kā cilvēki un vilciens varbūt nekad un nekur neatbrauks. Izrādē spēlēs Ivars Auziņš, Indra Briķe, Ieva Segliņa, Dainis Gaidelis, Lauris Dzelzītis un Gints Andžāns.

Radošo meklējumu ciklā “Brīva skatuve” 6. novembrī Kamerzālē plānota pirmizrāde “Prezentācija”, tās autori ir Sandija Kalniņa un Pauls Timrots, kurš ir arī jauniestudējuma režisors. Jauniestudējumā lomas uzticētas aktieriem Ērikai Eglijai, Intaram Rešetinam, Aldim Siliņam, Valdim Liepiņam, Gintam Grāvelim un Dārtai Danevičai.

Dailes teātra tradicionālais Ziemassvētku koncerts šogad būs pavisam netradicionāls. Tas pārtaps par ēverģēlīgu Vecgada koncertu, kurā teātra dziedošie aktieri mēģinās cīnīties ar lomām, kas viņus vajā jau daudzus gadus. Šī būs pēdējā iespēja noklausīties latviešu dziesmas par latiem – uzvedumā skanēs populāras latviešu estrādes melodijas. Vecgada koncertā, kas skanēs no 20. decembra, piedalīsies Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Sarmīte Rubule, Aija Dzērve, Inita Dzelme, Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Valdis Liepiņš, Juris Bartkevičs, Juris Frinbergs, Ivars Auziņš, Gints Grāvelis un Intars Rešetins. Koncerta režisors būs Pauls Timrots.

16. novembrī pēdējo reizi Dailes teātrī būs iespēja redzēt izrādi “Tetovētā roze”, 28. novembrī – “Noslēpumainā zvaigzne”, bet 29. novembrī – “Arī sievietes zaudēja karā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+