Sāksies kolokviju cikls “No dzīvesstāsta līdz atmiņu politikai” 0

Sākot ar 21. februāri, Rīgā, Birojnīcā, tiks rīkots kolokviju cikls “No dzīvesstāsta līdz atmiņu politikai”, kurā Latvijas zinātnieki stāstīs un diskutēs par pagātnes atcerēšanos, kā arī individuālās un kolektīvās atmiņas īpatnībām dažādos laikmetos un sabiedrībās, portālu LA.lv informēja cikla idejas autors Mārtiņš Kaprāns.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Lasīt citas ziņas

Kolokvijos ar jaunākajiem pētījumiem uzstāsies sociālantropologi, vēsturnieki, mediju pētnieki, sociologi, kulturologi un filozofi. Pirmajā kolokvijā Bristoles Universitātes emeritētā profesore, Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktore Vieda Skultāne runās par vardarbības atceri Baltijas valstīs.

Visus kolokvijus vieno kopīgi jautājumi: kāpēc mēs kā indivīdi un kā sabiedrība vienu pagātnes daļu atceramies, bet citu – aizmirstam? Kāpēc tāla pagātne spēj šķelt vai vienot cilvēkus? kādi mehānismi nosaka kopīgu priekšstatu veidošanos par pagātni? Vēsturnieks Gustavs Strenga stāsta, ka Latvijā atmiņu studijas ir nostiprinājušās kā starpdisciplinārs pētniecības lauks. Taču šo pētījumu rezultāti parasti tiek apspriesti šaurā profesionāļu lokā, un bieži tas notiek ārpus Latvijas. “Iecerētais kolokviju cikls uzrunās plašāku auditoriju, tādēļ tā būs laba iespēja interesantām un aizraujošām diskusijām,” piebilst Strenga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā notiks deviņi kolokviji, kuros uzstāsies Vieda Skultāne, Gustavs Strenga, Mārtiņš Kaprāns, Andrejs Balodis, Ieva Garda-Rozenberga un Maija Krūmiņa, Zane Radzobe, Kaspars Zellis, Didzis Bērziņš un Deniss Hanovs. Kolokvija garums būs aptuveni divas stundas.

Kolokviju ciklu organizē Sociālās atmiņas pētniecības centrs sadarbībā ar Konrāda Adenauera Fondu un Birojnīcu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.