Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
18. februāris, 2014
Drukāt

Sāksies kolokviju cikls “No dzīvesstāsta līdz atmiņu politikai”

Atminas kolokvijs plakats_mazs

Sākot ar 21. februāri, Rīgā, Birojnīcā, tiks rīkots kolokviju cikls “No dzīvesstāsta līdz atmiņu politikai”, kurā Latvijas zinātnieki stāstīs un diskutēs par pagātnes atcerēšanos, kā arī individuālās un kolektīvās atmiņas īpatnībām dažādos laikmetos un sabiedrībās, portālu LA.lv informēja cikla idejas autors Mārtiņš Kaprāns.

Kolokvijos ar jaunākajiem pētījumiem uzstāsies sociālantropologi, vēsturnieki, mediju pētnieki, sociologi, kulturologi un filozofi. Pirmajā kolokvijā Bristoles Universitātes emeritētā profesore, Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktore Vieda Skultāne runās par vardarbības atceri Baltijas valstīs.

Visus kolokvijus vieno kopīgi jautājumi: kāpēc mēs kā indivīdi un kā sabiedrība vienu pagātnes daļu atceramies, bet citu – aizmirstam? Kāpēc tāla pagātne spēj šķelt vai vienot cilvēkus? kādi mehānismi nosaka kopīgu priekšstatu veidošanos par pagātni? Vēsturnieks Gustavs Strenga stāsta, ka Latvijā atmiņu studijas ir nostiprinājušās kā starpdisciplinārs pētniecības lauks. Taču šo pētījumu rezultāti parasti tiek apspriesti šaurā profesionāļu lokā, un bieži tas notiek ārpus Latvijas. “Iecerētais kolokviju cikls uzrunās plašāku auditoriju, tādēļ tā būs laba iespēja interesantām un aizraujošām diskusijām,” piebilst Strenga.

Kopumā notiks deviņi kolokviji, kuros uzstāsies Vieda Skultāne, Gustavs Strenga, Mārtiņš Kaprāns, Andrejs Balodis, Ieva Garda-Rozenberga un Maija Krūmiņa, Zane Radzobe, Kaspars Zellis, Didzis Bērziņš un Deniss Hanovs. Kolokvija garums būs aptuveni divas stundas.

Kolokviju ciklu organizē Sociālās atmiņas pētniecības centrs sadarbībā ar Konrāda Adenauera Fondu un Birojnīcu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+