×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Sāksies lāpu skrējiens “Apkārt Latvijai”

Lapnesa_krekls_62

Rīt Rīgā sāksies lāpu skrējiens gar Latvijas robežu “Apkārt Latvijai”. Tā kopējais garums ir aptuveni 1500 kilometru, pasākums norisināsies septiņas dienas 14 posmos. 


 

Skrējiens veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95. gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22. gadadienai, kam arī piemeklēti datumi – 21. augustā tika pieņemts likums “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”. Šajā dienā pasākums arī noslēgsies – ar skrējienu no Torņakalna stacijas Rīgā uz Esplanādi, kur pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa notiks svinīgs lāpu sagaidīšanas pasākums.

Bet skrējiena atklāšana notiks 15. augustā plkst. 9.40 Rīgas Brāļu kapos, kad pēc lāpu svinīgās iedegšanas dalībnieki divās grupās sāks skrējienu gar Latvijas robežu cauri 50 Latvijas pašvaldībām.

Lāpneši būs atpazīstami pēc valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” īpaši lāpu skrējienam sagādātajiem dzelteniem T krekliem, savukārt karavīri, zemessargi un jaunsargi skries formastērpos.

Viena no skrējiena dalībnieku grupām no Rīgas Brāļu kapiem skries caur Babītes novadu, Jūrmalas pilsētu, Engures, Mērsraga, Rojas, Dundagas un Ventspils novadu, Ventspils pilsētu, Pāvilostas un Grobiņas novadu, Liepājas pilsētu, Rucavas, Priekules, Vaiņodes, Saldus, Auces, Dobeles, Tērvetes, Jelgavas, Rundāles, Bauskas, Vecumnieku, Neretas, Viesītes, Aknīstes novadu, lai Ilūkstes novada Subatē satiktos ar lāpnešiem no otras grupas, kas no Rīgas Brāļu kapiem skries caur Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Limbažu, Salacgrīvas, Alojas, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas novadu, Daugavpils pilsētu un Daugavpils novadu.

Ikviens, kurš vēlas skriet par Latviju, laipni aicināts pieteikties pie interesējošā posma atbildīgā Nacionālo bruņoto spēku pārstāvja, elektroniski aizsūtot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par starta vietu (pieteikšanās kontaktinformācija dalībai skrējienā: http://www.sargs.lv/~/media/Sargs_LV/ZinasLV/2013/07/Lapu_skrejiens_kontakti_labots.ashx)

Pieteikušies jau vairāk nekā 2000 Latvijas iedzīvotāju, starp kuriem ir vairāki 1992. gada lāpu skrējiena dalībnieki. Tolaik pasākuma mērķis bija apliecināt Latvijas neatkarības atgūšanu un robežu nostiprināšanu.

Tad viens no skrējiena organizatoriem bija tagadējais atvaļinātais viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, kuram kopā ar kolēģiem no Latvijas ģenerāļu kluba, domājot par patriotismu un tautas saliedēšanu, tagad arī radās šī ideja. Tai atsaucās spēka struktūras: armija, policija, ugunsdzēsēji, robežsardze, Pašvaldību savienība, Olimpiskā komiteja, Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas.

“Piedalīties var jebkurš. Protams, lāpnesis un viņa divi asistenti tiks saplānoti, bet līdzi skriet varēs, cik daudz un cik ilgi grib. Vietā, kur vakaros skrējiens piestās, paredzēta plaša kultūras programma: Mērsragā un Salcgrīvā, Venstpilī un Valkā, Liepājā un Alūksnē, Jaunaucē un Kārsavā, Bauskā un Dagdā, Neretā un Daugavpilī, Subatē. Naktī uguni sargās skauti, gaidas, mazpulcēni un jaunsargi. Ir doma šādu skrējienu organizēt arī turpmāk,” stāsta viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+