Latvijā
Politika

Sāksies militārās mācības “Mazais Namejs” 16

Foto-LETA

No 19.oktobra līdz 29.oktobrim Latvijā notiks lauka taktiskās mācības “Mazais Namejs 2017”, kurās piedalīsies vairāk nekā 2700 dalībnieku, informēja Zemessardzē.

Mācībās piedalīsies zemessargi un karavīri no visām Zemessardzes vienībām, rezerves karavīri, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri, kā arī zemessargi un karavīri no Lietuvas, Dānijas, ASV un Igaunijas.

Zemessardzē skaidroja, ka mācību mērķis ir paaugstināt brigāžu vienību sagatavotības līmeni, kā arī pilnveidot apakšvienību personālsastāva sadarbību, lēmuma pieņemšanas procesa iemaņas un reaģēšanas spējas.

Visintensīvākā darbība mācību “Mazais Namejs” laikā notiks no 19.oktobra līdz 22.oktobrim Skrundas novadā objektā “Mežaine, kā arī no 27.oktobra līdz 29.oktobrim – Limbažu, Alojas, Dagdas un Alūksnes apkārtnē.

Mācības organizē Zemessardze, un tajā tiks trenētas bataljona kaujas grupu prasmes aizkavēšanas un aizsardzības operāciju veikšanā, komandpunktu izvēršanā un komandvadības nodrošināšanā. Dalībnieki apgūs arī apakšvienību spējas pildīt uzdevumus atbilstoši kaujas apdzīvotā vietā pamatprincipiem.

Zemessardzē atgādina, ka mācību laikā notiks militārā transporta kolonnu pārvietošanās pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Skrundas, Limbažu, Alojas, Dagdas un Alūksnes novados. Tiks izmantota arī mācību munīcija un imitācijas līdzekļi. Zemessardze vērš uzmanību, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

NBS atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī lūdz ievērot satiksmes regulētāju norādījumus.

LA.lv