×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Sāksies otrais konkurss “Ineses Galantes talanti”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pērnā gada laureāts vokālists Eduards Grundmanis (vidū) kopā ar Sergeju Jēgeru un Inesi Galanti.

Līdz 10. februārim jau otro gadu pēc kārtas jaunieši no visas Latvijas tiek aicināti pieteikties jauno klasiskās mūzikas talantu konkursā “Ineses Galantes Talanti”, portālam LA.lv pastāstīja Ineses Galantes fonda vadītāja Diāna Galante.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par klasisko mūziku un nodrošināt viņu profesionālo attīstību, sniedzot iespēju piedalīties arī īpašās meistarklasēs pie starptautiski atzītiem māksliniekiem.

Konkursā aicināti piedalīties vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki no visas Latvijas. Tāpat aicināti piedalīties arī tie jaunie mūziķi, kuri savas muzikālās dotības prezentēja pērnā gada konkursā un šo gadu veltīja savu māksliniecisko talantu izkopšanai. Konkurss norit trīs posmos: līdz 10. februārim norisinās pieteikšanās, kam seko reģionālie pusfināli 13. martā Cēsīs, 14. un 15. martā Rīgā, 17. martā Rēzeknē un 19. martā Ventspilī. Savukārt konkursa fināls notiks 19. aprīlī Rīgā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.

“Šis konkurss ir kā palīdzīga roka un atspēriena punkts tiem talantīgajiem Latvijas jauniešiem, kas vēl tikai būvē savas kāpnes uz klasiskās mūzikas virsotnēm. Pērnā gada konkursa dalībnieku sniegums parādīja, ka mūsu vidū ir ļoti daudz talantīgu pusaudžu un darbu mīlošu pedagogu, tāpēc šogad esam ieviesuši jauninājumu – tālākizglītības semināru skolotājiem. Visi pedagogi, kuri būs gatavojuši savus audzēkņus konkursam, saņems arī ielūgumus uz vienu no mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem,” stāsta konkursa patronese Inese Galante.

“Tas ir patiesi liels gods būt novērtētam šāda līmeņa konkursā, kur var iegūt pieredzi ne tikai atrodoties uz lielās skatuves ar pasaulē zināmiem māksliniekiem, bet arī izjust to emociju gammu, kas pārņem, kad tiek sasniegti personīgi uzstādītie mērķi mūzikā,” ar iespaidiem dalās pagājušā gada konkursa laureāts vokālists Eduards Grundmanis.

Pateicoties uzvarai Ineses Galantes talantu konkursā un omītes atbalstam, marimbas spēles jaunais talants rēzeknietis Rihards Rauza rudenī tika pie pats sava mūzikas instrumenta, lai varētu turpināt attīstīt savas muzikālās prasmes. Jaunais puisis ar mūziku nopietni nodarbojas no desmit gadu vecuma, un, kā viņš pats saka: “Šis konkurss ir bijis liels solis mākslinieciskās izaugsmes virzienā.”

Savukārt viens no pērnā gada konkursa uzvarētājiem – vibrofonists Jānis Bombizo-Fedotovs, kurš nupat nominēts Latvijas mūzikas balvai 2014 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, atzīst: “Konkursi ir laba lieta, bet svarīgākais, ar kādu attieksmi uz tiem ej. Ja iesi ar domu par katru cenu uzvarēt, nāksies ļoti pārdzīvot, ja neiegūsi pirmo vietu, un tad īsti nav jēgas…”

Pērnā gada konkursa laureātiem ir bijusi dota iespēja uzstāties Valsts prezidenta rīkotajās pieņemšanās Latvijas Pašvaldību konferences ietvaros, sadarbības partneru “Olainfarm” un “Latvijas dzelzceļš” rīkotajos pasākumos, vasaras festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē, valsts svētku koncertos un citviet.

Kā jaunums šogad ir arī visu kategoriju laureātiem sniegtā iespēja piedalīties profesionālu mākslinieku vadītajās meistarklasēs festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” laikā. Tāpat uzvarētāji saņems diplomus, naudas balvas 500, 300 vai 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiro mēnesī un uzaicinājumu uzstāties šī gada “Summertime” festivālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+