×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

Sāksies Rīgas Operas festivāls

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Otrdien, 3. jūnijā, sāksies “Rīgas Operas festivāls 2014”. Latvijas Nacionālās operas (LNO) sabiedrisko attiecību vadītāja Aiga Sprindža stāsta, ka festivālā būs iespēja redzēt piecus aizvadītās sezonas jauniestudējumus – “Rienci. Triumfs un sakāve”, “Figaro kāzas”, “Mīla uz trim apelsīniem”, “Trubadūrs” un “Mihails un Mihails spēlē šahu”, kā arī vienu no spilgtākajiem iepriekšējo sezonu uzvedumiem – “Lucia di Lammermoor”.

Festivālā uzstāsies pašmāju zvaigznes un izcili viesmākslinieki. Pirmo reizi Rīgā dziedās austriešu tenors Andreass Šāgers Rienci lomā, operu “Figaro kāzas” diriģēs poļu diriģents Zbigņevs Graca, bet operā “Trubadūrs”, kuras pirmizrāde gaidama 30. maijā, debitēs jaunais diriģents Jānis Liepiņš.

Ar Riharda Vāgnera opusu tēlos “Rienci. Triumfs un sakāve” tika atklāts Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Vāgnera mūzika un Romas pēdējā tribūna Rienci triumfs un sakāve kopīgam darbam vienojuši izcilu solistu un mākslinieku komandu.

Sprindža pavēstīja, ka 3. jūnijā uz LNO skatuves pirmo reizi dziedās viens no pasaulē labākajiem Rienci lomas atveidotājiem austriešu tenors Šāgers. Pie diriģenta pults abās izrādēs būs LNO galvenais diriģents Modests Pitrens. Iestudējuma “Rienci. Triumfs un sakāve” pēdējās divas izrādes būs skatāmas Rīgas operas festivālā 3. un 15. jūnijā.

Gaetāno Doniceti opera “Lucia di Lammermoor” ir viena no skatītāju iemīļotākajām izrādēm un komponista Doniceti slavenākā opera, kura vēsta par nežēlīgu naidu starp divām dzimtām. Andreja Žagara iestudējumā darbība noris 20. gadsimta 30. gadu Itālijā, Musolīni ērā. Iestudējums tika iekļauts starptautiskajā Eiropas Raidorganizāciju apvienības (European Broadcasting Union) projektā “Labākā Eiropas opera 2012”. Izrāde būs skatāma 4. un 13. jūnijā. Iestudējuma diriģents būs Valdis Butāns.

Volfganga Amadeja Mocarta komiskā opera “Figaro kāzas” ir Latvijas Nacionālās operas aizvadītās sezonas viskrāšņākais uzvedums, jo operas varoņu attiecības risinās 1980.gadu Latīņamerikas televīzijas seriālu stilistikā, uzburot eksotisku, sociālas un erotiskas spriedzes piesātinātu gaisotni. Rīgas Operas festivālā šo iestudējumu diriģēs poļu diriģents Graca, kurš pēdējos piecpadsmit gadus ir veltījis tieši Mocarta operu diriģēšanai. Izrādes notiks 5. un 11. jūnijā.

Sergeja Prokofjeva opera “Mīla uz trim apelsīniem” ir viena no 20. gadsimta izcilākajām operām, kas sevī apvieno komēdiju un traģēdiju, poēziju un grotesku, romantisku pasaku un filozofisku satīru. Izrādi 6. jūnijā diriģēs Atvars Lakstīgala, bet 12. jūnijā – LNO galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Jaunā komponista Kristapa Pētersona un libretista Sergeja Timofejeva operas – lekcijas “Mihails un Mihails spēlē šahu” centrā ir 1960.gadā Maskavā Pasaules čempionāta mačā izspēlētā sestā šaha partija, kurā rīdzinieks Mihails Tāls pieveica šķietami neuzvaramo padomju tautas šaha spēles elku Mihailu Botviņiku. Izrādes 7. un 10. jūnijā diriģēs Ainars Rubiķis un Lakstīgala.

Rīgas Operas festivāls aizsācies 1998. gadā un ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Austrumeiropā. Tas kļuvis par vērtīgu tradīciju gan Latvijas publikai, gan citu valstu operas mīļotājiem. Festivāls ik vasaru noslēdz LNO sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem, piedāvājot jaunākos iestudējumus un lieliskus solistus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+