×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Sāksies tradicionālais K. Davidova čellistu konkurss

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Jau šajā nedēļas nogalē sāksies un līdz 8. maijam Kuldīgā norisināsies Kārļa Davidova 9. starptautiskais čellistu konkurss, kas pulcēs jvairāk nekā 40 jaunos čellistus no Latvijas, Krievijas, Dienvidkorejas, Baltkrievijas, Igaunijas, Bulgārijas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas, Taizemes, Polijas un ASV, LA.lv uzzināja Kuldīgas novada domē.

Konkursa programmā iekļauta gan Kuldīgā dzimušā slavenā čellista, komponista un pedagoga Kārļa Davidova mūzika, gan J. S. Baha, D. Poppera, K.Sensānsa, D. Šostakoviča, A. Dvoržaka, L.Bokerīni un citu komponistu skaņdarbi čellam. Konkursa balvu fonds ir 5000 eiro, un par labāko J.S. Baha skaņdarba interpretāciju papildus tiks piešķirtas trīs Kuldīgas novadnieka, profesora Leo Maija ģimenes balvas.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ko veido pazīstami pedagogi un izpildītājmākslinieki, bet klausītāji konkursa dalībnieku sniegumu varēs baudīt ceturtdien, 5. maijā, plkst. 20, kad klausītāji aicināti uz K. Davidova piemiņas koncertu Kuldīgas mākslas namā, kā arī sestdien, 7. maijā, plkst. 18, kad notiks konkursa noslēguma koncerts Kuldīgas kultūras centrā, kur laureāti uzstāsies kopā ar orķestri “Sinfonia Concertante” diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Konkursa izpildproducents šogad ir pazīstamais latviešu čellists un komponists Kārlis Auzāns, kurš pats savulaik startējis konkursā un tajā arī uzvarējis. “K.Davidova konkurss ir pirmais starptautiskais čellistu konkurss Latvijā ar pasaules līmeņa žūrijas locekļiem. Priecājos, ka vienā no pirmajiem man izdevās uzvarēt un jau jaunieša gados muzicēt kā solistam ar orķestri. Tas bija nozīmīgs notikums gan man personīgi, gan arī palīdzējis man turpmākajā muzikālajā karjerā,” pauž K.Auzāns.

Konkurss nosaukts Kuldīgā dzimušā Kārļa Davidova vārdā, kurš pazīstams kā talantīgs komponists, krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicējs un daudzu lielisku mūziķu skolotājs. Lai godinātu izcilā novadnieka piemiņu, 2000. gada aprīlī Kuldīgā notika Kārļa Davidova vārdā nosauktais I Starptautiskais čellistu konkurss. K. Davidova Starptautiskais čellistu konkurss Kuldīgā notiek katru otro gadu, un šogad norisināsies jau devīto reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+