×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Saksofona dārgakmens mirdzošās šķautnes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā un Cēsīs uzstāsies arī viens no ievērojamākajiem Ņujorkas džezmeņiem, kanādiešu saksofonists un komponists Šeimass Bleiks.

No šodienas līdz 25. februārim norisināsies “Latvijas koncertu” organizētais X Starptautiskais festivāls “Saxophonia”, kurā piedalīsies saksofonmūzikas zvaigznes no Francijas, Austrijas, Norvēģijas, Kanādas, ASV un Latvijas. Klausītājiem tā būs iespēja dzirdēt džeza, populāro, klasisko, mūsdienu un pasaules mūziku spožā atskaņojumā.

Šodien Spīķeru koncertzālē festivālu ieskandinās saksofonu ansamblis “Five Sax” (Austrija), kurā apvienojušies izcili saksofona spēles meistari no Beļģijas, Polijas, ASV, Itālijas, Čīles. Ceturtdien, 16. februārī, Spīķeru koncertzālē koncertā “Spīķeri Jazz. Latvijas Radio bigbends” notiks unikāla satikšanās – kopā muzicēs Latvijas izcilības – Lielās mūzikas balvas nominants Latvijas Radio bigbends – un, iespējams, slavenākais ārzemju latviešu džeza mūziķis Jānis Steprāns no Kanādas. Viņš ir dzimis 1958. gadā Monreālā, mācījies Bostonā, uzstājies ar “l’Orchestre Symphonique de Montréal”, “National Arts Center Orchestra un Count Basie Orchestra” un daudziem citiem prominentiem kolektīviem.

Sestdien, 18. februārī, koncertā “”Sinfonietta Rīga” un Aleksandrs Duazī” franču profesora Aleksandra Duazī rokās būs šveicieša Franka Martēna mūzika, latviešu saksofoniste Katrīna Kivleniece atgādinās par spožo Ģederta Ramana Saksofonkoncertu, kas savulaik panākumus nesis leģendārajam Alnim Zaķim, bet Viļņā dzimušais mūsu Mūzikas akadēmijas docents Arvīds Kazlausks piedāvās lietuvietes Justes Janulītes jaundarbu. Vakara noslēgumā – latviešu ambientās mūzikas komponista Riharda Zaļupes jaundarba pirmatskaņojums.

Savukārt nākamajā nedēļā, 23. februārī, koncertā “Spīķeri etno” skanēs afrikāņu karstie ritmi un ziemeļniecisks apcerīgums. Solists – saksofonists Rolfs Ēriks Nīstrems – ir viens no spilgtākajiem un titulētākajiem norvēģu mūziķiem. Bet 24. februārī Rīgā, Svētā Jāņa baznīcā, koncerta “Latvijas Radio koris un Rīgas Saksofonu kvartets” atslēgas vārdi būs mūžīgā gaisma un lūgšana. Atkal būs iespēja dzirdēt izcilā franču soprāna saksofonista Žana Pjēra Baralioli brīnišķīgo spēli kopā ar festivāla nezūdošo dārgakmeni – Rīgas Saksofonu kvarteta ansambli – šim sastāvam komponētajā Riharda Dubras dievišķajā “Vigīlijā”. Izskanējis arī latviešu kormūzikas meistara, šā gada jubilāra Ērika Ešenvalda jaundarbs.

Viens no ievērojamākajiem Ņujorkas džezmeņiem, izcilo džeza saksofonistu – Boba Mincera un Maikla Brekera ideju turpinātājs… Visi šie cildinājumi ir vietā, stāstot par kanādiešu saksofonistu un komponistu Šeimasu Bleiku. Viņa spēli varēs dzirdēt 24. februārī Vid­zemes koncertzālē “Cēsis” un 25. februārī – festivāla noslēguma koncertā kinoteātrī “Splendid Palace”, uzstājoties kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Domājot par jauno saksofonistu paaudzi, festivāla ietvarā 22. februārī notiks arī Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu saksofona klašu audzēkņu konkurss, ko organizē Brāļu Jurjānu biedrība un Latvijas Mūzikas akadēmija. Jauno mūziķu spēli vērtēs starptautiska žūrija franču saksofonista Žana Pjēra Baralioli vadībā.

 

X Starptautiskā festivāla “Saxophonia” izlase

* Otrdien, 14. februārī, plkst. 19 “Vīns un mūzika”, Rīgā, Spīķeru koncertzālē

* Ceturtdien, 16. februārī, plkst. 19 “Spīķeri Jazz. Latvijas Radio bigbends” Rīgā, Spīķeru koncertzālē

* Sestdien, 25. februārī, “Latvijas Radio bigbends un Šeimass Bleiks (ASV)” Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+