×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Saksofonmūzikas festivālā – zvaigznes un pirmatskaņojumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 12. līdz 22. februārim Rīgā norisināsies seši vērienīgi 9. Starptautiskā saksofonmūzikas festivāla “Saxophonia” koncerti. Festivāla atklāšanas koncerta īpašais viesis būs izcilais franču saksofonists Filips Geiss, kurš koncertā Lielajā ģildē muzicēs kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) un “Rīgas Saksofonu kvartetu”.

Šogad festivālā “Saxophonia” ar savu meistarību klausītājus priecēs mūziķi no Francijas, Beļģijas, Turcijas, Norvēģijas un, protams, Latvijas.

Šogad starp “Saxophonia” spožākajiem viesiem būs repertuārā neierobežotais franču saksofonists, komponists un pedagogs Filips Geiss. Viņš ir Strasbūras konservatorijas un mūzikas akadēmijas profesors, kā arī viens no šā gada Pasaules saksofonistu festivāla organizētājiem. Mūziķis ir atzīts saksofonspēles un improvizācijas meistars, erudīts pedagogs un komponists, kurš savā daiļradē tiecas nojaukt stilistiskās robežas, radoši kombinējot klasiskās mūzikas tradīcijas ar svinga un džeza mūzikas elementiem, tautas melodijām un pat rokmūziku. Atklāšanas koncerta programmā izskanēs šo īpašību apliecinājums – F. Geisa trīs kompozīcijas (“Sir Patric”, “Sparkling Fantasy” un “United Colors of Saxophones”), ko jaunās redakcijas saksofoniem un simfoniskajam orķestrim komponists veidojis īpaši šim vakaram.

Līdzās F. Geisa daiļradei iekļauts latviešu klausītājiem jau zināmais latviešu sitaminstrumentālista un komponista Riharda Zaļupes “Koncerts saksofonu kvartetam un orķestrim”, ko autors pirms pusotra gada rakstījis “Rīgas Saksofonu kvartetam”. Atklāšanas koncertā skaņdarbs ar nosaukumu “4+4 Squared” uzrunās jaunā lasījumā. Pie LSO diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons, šajā kombinācijā skanēs arī Leonarda Bernstaina “Simfoniskās dejas” no mūzikla “Vestsaidas stāsts”.

“Festivāla “Saxophonia” mērķis šo gadu laikā palicis nemainīgs – klausītājiem un mūziķiem sniegt pēc iespējas plašāku informāciju par saksofonmūzikas attīstību dažādās pasaules valstīs, akcentējot laikmetīgās saksofonmūzikas žanru daudzveidību, dot iespēju topošajiem Latvijas saksofonistiem festivāla dalībnieku vadītajās meistarklasēs papildināt savu profesionālo meistarību,” norāda festivāla mākslinieciskais vadītājs, saksofonists Artis Sīmanis, kurš ir arī “Rīgas Saksofonu kvarteta” mūziķis. “Esmu gandarīts, ka festivāls raisa aizvien plašāku klausītāju interesi. Jo viena lieta ir spoži debitēt, bet pavisam cita – saglabāt intrigu un celt kvalitātes latiņu: veidot arvien jaunu piedāvājumu un uzrunāt jaunus komponistus.”

Festivāla atklāšanas koncertā gaidāma vitālas enerģijas un lirisku melodiju, karstasinīgu ritmu un aizkustinošas emocionalitātes piesātināta programma, kurā saksofona spēles meistaru virtuozitāte savīsies ar sulīgās krāsās veidotu orķestra skanējumu.

Starp “Saxophonia” ārvalstu viesiem šogad būs arī norvēģu saksofonists, Jana Garbareka gara radinieks Mariuss Nesets, kurš Latvijā ieradīsies kopā ar saviem kolēģiem – sitaminstrumentālistu Antonu Egeru un akordeonistu Heini Bugi, kā arī izcilais “Blindman Saxophone Quartet” no Ā. Saksa dzimtās Beļģijas. Festivāla laikā izskanēs arī vairāku latviešu autoru – Maijas Einfeldes un Jēkaba Jančevska opusi, arī Jāņa Lūsēna darbu pirmatskaņojumi.

Varbūt noder

Festivāla “Saxophonia” koncerti:

12. II 19.00 Lielajā ģildē atklāšanas koncerts;

15. II 18.00 Spīķeru koncertzālē “Xylem trio”;

18. II 19.00 Rīgas Kongresu namā Latvijas Radio bigbends un Mariuss Nesets;

21. II 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā garīgās mūzikas koncerts;

21. II 19.00 Spīķeru koncertzālē “Jazz Stage” laureātu koncerts;

22. II 18.00 koncertzālē “Rīga” “Blindman Saxophone Quartet”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 7 – 25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+