×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Sudraba sākšot no baltas lapas (34)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Partijas "No sirds Latvijai" priekšsēdētāja: "No mūsu rīcības un valsts realizētās politikas tuvāko 6 – 8 gadu laikā būs atkarīgs, vai Latvija kā tauta spēs pastāvēt, vai mūsu bērni dzīvos zemē, ko sauks par Latviju."

Pirmdien viesnīcā “Maritim Park Hotel Rīga” 247 personas vienbalsīgi nodibināja politisko partiju “No sirds Latvijai” un ar vienu balsi “pret” par partijas priekšsēdētāju ievēlēja vienīgo izvirzīto kandidāti – bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu.

Jaundibinātās partijas biedri ir noteikuši 10 būtiskākās Latvijas problēmas, starp kurām minēta arī Latvijai svešu ideoloģiju arvien plašāka izplatīšanās, taču darbības virzienos nav neviena vārda, kā šīs svešās ideoloģijas ierobežos. Tās pamatā nāk no Krievijas, nevis Eiropas Savienības. Taču programmā norādīts, ka lielāks drauds ir ES: “Nepieļausim tālāku Latvijas ārējās un iekšējās suverenitātes ierobežošanu ES federalizācijas un funkciju centralizācijas rezultātā.”

Vēlot jaunās partijas vadītāju, pret Sudrabu nobalsoja bijušais “Saskaņas centra” (“SC”) biedrs Andis Vaičulis, kurš savulaik no “SC” izslēgts, jo tiesā apstrīdējis partijas valdes vēlēšanu rezultātus. Pēc vakardienas balsojuma A. Vaičulis skaidroja, ka neesot pret Sudrabas kandidatūru, bet partijas biedram nepatīkot, ka nav dota iespēja laikus uzzināt vairāk par personām, kuras pretendē uz valdes locekļu un citiem partijas vēlētiem amatiem – šīs personas atklātas tikai kongresa dienā.

Partijas valdē tika ievēlēta viena no kustības “No sirds Latvijai” dibinātājām Diāna Novicka, kura, kā sacīja partijas priekšsēdētāja, “ar mani ir kopā no pirmās kustības veidošanas dienas un uzņēmusies rūpes par bērniem un jaunajām ģimenēm”. Valdē ievēlēja arī bijušo Satver­smes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri, uzņēmēju Viesturu Tamužu, kurš vēl ne tik sen minēts Latvijas miljonāru sarakstā (pie turības ticis, darbodamies atkritumu biznesā), kā arī Aivaru Meiju, kuram arī ir uzņēmējdarbības pieredze un kurš partijā pārstāvot seniorus, bet kādreiz kandidēja uz Jelgavas pilsētas mēra amatu no “Pilsoniskās savienības” saraksta, arī Aldi Kromanu, kurš nākot no vidējā biznesa un strādājot pie partijas rīcības programmas sadaļas par kooperācijas veicināšanu uzņēmējdarbībā.

Par valdes locekli kļuva arī uzņēmējs no Dagdas Raimonds Nipers, kurš pie Sudrabas, kad viņa strādāja par valsts kontrolieri, devies ar idejām, kā likvidēt netaisnīgo nodokļu politiku. Valdē strādās arī Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis. Šādu partijas valdes sastāvu atbalstīja 213 partijas dibinātāji, bet pret nobalsoja 34 kopsapulces dalībnieki.

I. Sudraba savā runā asi kritizēja pēdējo divu gadu desmitu varas partijas, kuras dižojušās ar savu varaskāri un augstprātību, arī nekompetenci un mantkārību, un kurām daudz svarīgāks par valsti ir paša “es”. I. Sudraba: “Mums ir jaunāko laiku teika, saukta “Latvijas veiksmes stāsts” . Tas, iespējams, tiešām ir nostabilizējis atsevišķus makroekonomiskos rādītājus un tāpēc ir tālu skandināts Eiropas gaiteņos, bet Latvijā tas atspoguļojas tikai lielas tautas daļas nabadzības un neticības stabilitātē. Šis tā dēvētais Latvijas veiksmes stāsts ir ierakstīts vēsturē ar cinisku varas liekulību, atklātiem meliem un neizpildītiem solījumiem. Tikai pārdesmit gadi ir bijuši vajadzīgi, lai tauta zaudētu jebkādas cerības uz attīstību, vienlīdzību, labklājību. Pēdējie gadi, iespējams, ir bijuši kāda politiķa vai biznesmeņa veiksmes stāsts, taču drastiska un tehniska jostas savilkšana uz tautas rēķina nav un nevar būt Latvijas veiksme. (..) Valdība šodien spēj nodrošināt tikai vienu pārliecību: ka mēs nekad nespēsim atmaksāt valsts parādus, kurus valdība mums sarūpējusi, nespēsim to izdarīt vecās ekonomiskās sistēmas ietvaros. Tā padarot ne tikai sevi, bet arī mūsu bērnus un mazbērnus par mūžīgajiem kalpiem lielo finanšu korporācijas sistēmās. Bet mēs to kategoriski negribam.”

Sudraba uzsvēra, ka Latvijai ir vajadzīgs valsts ilgtermiņa stratēģiskās attīstības plāns un ka līdz ar tā izstrādi tiks izvērtēts valsts budžets un nodrošināta tā sociāli atbildīga un lietderīga izmantošana. “Mēs izveidosim valsts budžetu no “baltas lapas”, un tas būs sabiedrībai saprotams,” sacīja partijas priekšsēdētāja. Interesanti, ko par to teiks starptautiskie naudas aizdevēji, kuri joprojām seko gan budžeta veidošanas, gan arī naudas tēriņu procesam?

Partija ir noteikusi 11 darbības virzienus, sākot ar izcilas valsts pārvaldes izveidi un beidzot ar izmaiņām izglītības sistēmā, kur nav ne vārda par iecerēto izglītības reformu krievu skolās. Šis jautājums ir apiets ar tukšu solījumu nodrošināt tādu valsts valodas apguves līmeni, lai, pabeidzot pamatskolu, jebkura izglītojamā valsts valodas zināšanas būtu līdzvērtīgas latviešu valodā skolu pabeigušā zināšanām.

Partijas programmā ir norādīts, ka tiesības uz varu ir tiem, kuriem ir nopelni un ka jāizbeidz viduvējību virzīšana augstos amatos. Partija vēlas atbrīvot ministrijas no administratīvā sloga, nosakot ierēdņu atbildības un pilnvaru apjomu, lai lēmumus varētu pieņemt zemākajā iespējamajā līmenī. Šāda deleģēšanas procesa attīstība notikšot vienlaikus ar ierēdņu spēju un kompetenču novērtējumu.

Darbības virzienu priekšplānā ir izvirzīta tautas vēlēta Valsts prezidenta institūcija, kas kalpos kā nacionālās vienotības simbols, veicinot sabiedrības uzticību un mazinot politisko šķelšanos. Izmaiņas tiek solītas arī vēlēšanu likumos, lai cilvēki varētu balsot par personu, nevis partiju.

Partija mainīšot valsts lomu tautsaimniecībā. Piemēram, veicināšot kooperāciju, īpaši atbalstot esošo lauksaimniecības kooperatīvu darbību un veicinot jaunu kooperatīvu veidošanos, kā arī tādu kooperatīvu darbību paplašināšanos, kas sekmētu Latvijas uzņēmumu sadarbību un nodrošinātu lielākas iespējas piedāvāt savu produkciju un pakalpojumus Latvijas, Eiropas un pasaules tirgos.

Partijas dibināšanas kopsapulcē piedalījās diezgan daudz personu cienījamā vecumā, kuras vēlas, lai pensiju sistēma kļūtu taisnīga un kā pirmais solis būšot atbalsts programma vientuļajiem pensionāriem.

“Latvijas faktu” aprīlī veiktā aptauja rāda, ka par Sudrabas partiju Saeimas vēlēšanās būtu ar mieru balsot 2,8% respondentu. Savukārt G. Kūtris sacīja, lai īstenotu partijas izvirzītos uzdevumus, tai ne tikai jāsasniedz 5% barjera, bet jāiegūst Saeimā vairākums.

Kas sponsorē šo partiju? I. Sudraba sacīja, ka naudu ziedojot katrs partijas biedrs no savas personīgās kabatas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Neticu nevienam Sudrabas vārdam, kad bija Valsts kontroliere arī neko tādu neizdarija, bet varēja…..
  Protams, arī Parexs banka pastrādāja, ta kā…….
  Papriekšu restartē sevi un netaisi eksperimentus valsti, kura jau tā tiek veikti eksperimenti vairākās jomās….un stangnē..

 2. Saprotu>Dullais Dauka Atbildēt

  Tā partija,tiešām, “Vienotībai”ir konkurents nelaikā! Vēl jau tikai desmit (bet varbūt divdesmit) gadus būtu jāpagaida,lai Latvija sasniegtu ES valstu līmeni! Vai ne ,Dauka? Daļa no jums (uzņēmumu valdēs sabīdītie,piemēram) šo līmeni ir pat pārsnieguši! Labs taču nāk ar gaidīšanu!

 3. Balsojiet par tiem,kas ir par-pamazām,palēnām-līdz pat kapa velēnām! Pagaidīsim vē gadus divdesmit!

 4. Iz dzīves>No pieredzes Atbildēt

  “Latvijā salīdzinājumā ar citām ES dalībvalstīm,ir otrs augstākais materiālās nenodrošinātības un dziļas materiālās nenodrošinātības rādītājs,kas norāda uz lielu iedzīvotāju īpatsvaru,kuri nespēj norēķināties par komunālajiem maksājumiem,uzturēt siltu mājokli un ēst pilnvērtīgu pārtiku,nerunājot par iespējām segt neparedzētus izdevumus un reizi gadā vienu nedēļu atpūsties ārpus mājas.”
  Informatīvais ziņojums. Priekšlikumi sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai. Labklājības ministrija. 2013.
  Vai tad”nacionālos spēkus” tas uztrauc?? Nevienu no viņiem!!

 5. Pilnīgi pareizi Atbildēt

  Jo Latvijā,izņemot eiro,kvotas un praidus,nekas nav kā citās ES valstīs!

 6. Tukšs numurs ir tā sudrabas partijele, kas radīta nacionālo spēku sadrumstalošanai,pat pašai ierēdniskajai naivulei to nesajēdzot

 7. nu ar shēmotāju tamužu un Daugavas racējiem, tālu tiks 😀

 8. Sudrabas jaunkundze restartēs Latviju.Tad tik jūs redzēsiet!Vakarā aiziesiet gulēt Latvijā,bet no rīta pamodīsitie Krievijā.

 9. Par taisnīgu pensiju un pieejamu medicīnu !

 10. Malacis Sudraba!

  lai veicas!

  valdošie ne pajokam iztrūkušies > paskat kā apmelo!

 11. cerams ka tā arī beigs ar baltu lapu politiskajā mēslainē ar visiem domubiedriem kā Guščins utt.

  • atklātais - anonimajam Atbildēt

   Aj kā Vemjotības sušķi satraucās
   – nu par veiksmes stāstu Vienotību ,kurā nav nekādas vienotības,nenosauksi- Dombrovski! fiksi atgriez nogriezto pensiju ,citādi uz Europu ni ni – melis !

 12. Ko tu padarīsi… Paskatoties uz attēlos redzamajām sejām, kļūst skaidrs kas tā ir par “partiju”. Kārtējā, viltīgā Kremļa projekta sastāvdaļa! Jācer ka tautai pietiks prāta, nebalsot par šo nožēlojamo bandu!

 13. Tā tava “baltā lapa” jau sen ir sasmērēta ar kremļa vēmekļiem! Muļķi tie, kas to neredz! Tas viss taču ir sc un kremļa interesēs – sašķelt elektorātu, lai normālu cilvēku balsis sadalītos un rezultātā uzvarētu sc – kremļa interešu īstenotāji Latvijā. Tad jau gan nekādi zaļie cilvēciņi” nebūs vajadzīgi, viss notiks tāpat izstāšanās no NATO un ES, “referendumi” kā Krimā un pievienošanās krievijai. Un nebūs tā nekāda PSRS, bet absolūta putina impērija, kur viss notiks tikai krieviski, pēc krievijas likumiem, kur skolniekiem , kuri būs iedrošinājušies starpbrīdī runāt latviski, būs jāstaigā ar uzrakstu – “ES iedrošinājos runāt latviski” utt, būs, protams, sibīrijas un gulagi, nāves nometnes utt. To grib tie, kuri gatavojas balsot par sudrabu, kuras moto ir ” No sirds kremlim” un citām sīkpartijām? taisnība Hermanim – lumpeņi ir un paliek lumpeņi. Nožēlojama tauta.

 14. Vakar, skatoties LNT Dombura diskusijās notiekošo, pārņēma kauns ne tik daudz par galvenās mesijas burbuļošanu, bet gan par bijušo ST priekšsēdētāju.
  Kā un kādu iemeslu dēļ cilvēks, kuram tomēr vajadzētu būt skaidriem konstitucionālo tiesību pamatiem, var nolaisties līdz tik neprofesionālam līmenim?

 15. Sudraba ir ekstrēma radikāle! Esiet gudri un nebalsojiet par viņu.

 16. lai tā lapa arī paliek balta – nevajag sašmorgāt!

 17. Vismaz viena labējā partija par ko varētu balsot, lai nebūtu protesta balss jāatdod SC.

 18. Sudrabas jaunkundz, nav jāsāk no baltas lapas, latvieši savu valsti veidot sāka jau 1918.gada 18.novembrī ! Un turpināja to darīt arī tad, kad jūs Pareksā strādājāt!

 19. …mācīšos par deputātu, vai par pašu ministru! Secinājums no Kūtra izteikumiem Domburšovā.

 20. Kāpēc rakstam nav autora?

 21. Rubikam, Urbanovicam, Sleserim un visvairak neuzticos Sudrabai.

 22. Pagaidām visam var piekrist, ko Ingūna Sudraba saka!

 23. ja apvienotos reģionālas partijas + demokrātskie patrioti +Sudrabas partija – varētu būt reāla opozcīoija valdošiem un pseidoopozīcijai SC!
  Latvijai jābūt neatkarīgai gan no Kremļa, gan no Briseles direktīvām, īpaši jas tās kaitē mūsu ekonomikai!

 24. Lai veicas Kūtrim un Sudrabai!

  Vai tiešam vēlēsim par iepriekšējiem politiķiem, kuri uzskata, ka valsts novešana “veiksmes stāstā” ir varoņdarbs>??? 🙂

  Beidziet! Vai tad vienreiz neierunāsies veselā saprāta balss??

  Es balsošu par INGŪNU SUDRABU, kura par katru no patlaban pie varas esošiem politiķiem pateica pareizi visu ko domā – NESPĒJĪGI, AUGSTPRĀTĪGI, NEKRITSIKI, VERDZISKI padevīgi ārzemju varu diktātam, NERADOŠI!

  Vienā galā SC tīra Kremļa partija, pretējā galā radikāla NA, pa vidu – oligarhu ZZS un Liberastu Vienotībā – par šiem četriem diez vai balsosim!
  Varbūt varētu vēl par Reģioniem.

  • Pamuļķi, kur viņa bija, kad ieņēma VK amatu? No viņas dzirdu vienīgi populismu un neko citu!

  • Tikai-kā tad izpaužas tas NA radikālisms?Kaut kā neesmu pamanījusi.Vai tad vēlēties latviski runāt Latvijā skaitās radikāli?Vai valsts finansētas skolas,kurās visi mācās valsts valodā -tas ir radikāli?Tau jau visās citās valstīs vieni radikāļi vien ir,jo nekur citur jau tādas ačgārnības,ka atsevišķai iebraucēju grupai tiek radīta valsts valstī, nenotiek.

  • Tu vari balsot kaut vai par klibo atslēdznieku Koļu, tā ir tava izvēle, bet atceries vienu- Sudraba prot runāt, bet ne darīt.

   • Lūdzu neapvaino klibo Koļu – vari dabūt bietē – a par Sudrabu balsošu ,jo visi kas bija pie lemšanas agri vai vēlu -vai sāk melot vai sāk zagt vai abus kopā un arī smird pa gabalu pēc verga ,kalpa un Klibās Ausmas!

  • Krā- krā-krā…
   Vai Tev škiet, ka skaisti dziedi?

Draugiem Facebook Twitter Google+