×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Sākt dzīvi no jauna


ReklāmfotoReklāmfoto

Pametis Beļģiju, Ali kopā ar savu dēlēnu dodas tālā ceļā – Francijas dienvidos dzīvo viņa māsa un, kas zina, ja jau jumts virs galvas, varbūt arī darbu varēs ātrāk atrast.

 

Jau drīz viņš sāk strādāt par apsargu naktsklubā, kur kādā vakarā uzvirmo kaislības, kas ļauj Ali iepazīties ar Stefāniju. Viņa, pievilcīga un ar asu mēli apveltīta, ir sadzērusies, un, kad Ali piedāvā viņu aizvest mājās, abiem pat nav ne jausmas, ka viņus vēlreiz kopā savedīs traģisks negadījums. Stefānija strādā ūdens atrakciju parkā “Marineland” un kādā no šoviem, kur piedalās vaļi, kļūst par milzīgā dzīvnieka neveiklības upuri un pamostasar amputētām kājām. Zaudējusi jebkādu interesi par dzīvi, viņa tomēr piezvana Ali, un viņa raupjā izturēšanās maniere liek Stefānijai sapurināties un sākt dzīvi no jauna.

Iespējams, drāma “Rūsa līdz kaulam”, ko jau pērn demonstrēja Kannu kinofestivālā un kas pirms “Oskaru” nominantu paziņošanas atradās ne viena vien prognozētāja provizoriskajā sarakstā, ir viena no visnetipiskākajām attiecību filmām, kas pēdējos gados nonākušas kinoteātrī, kaut arī tajā netrūkst nedz sentimentālu, nedz paredzamu brīžu. Taču režisora Žaka Odiāra reālistiskais rokraksts, kas viņam sagādājis balvas (divas britu Kinoakadēmijas balvas, astoņas Francijas nacionālās kinobalvas “Cēzars”) un daudzsološas nominācijas, neliek vilties, jo no sižetā smalki atstrādātām shēmām nav ne grama. Matiasa Šēnerta sniegums ļauj vilkt paralēles ar Marlona Brando 50. gadu sākumā spēlētajiem sūrajiem kinovaroņiem, bet Mariona Kotijāra, kurai Edītes Piafas loma drāmā “Dzīve rožainā gaismā” ļāva bruģēt karjeru arī Holivudā (“Sabiedrības ienaidnieki”, “Pirmsākums”, “Infekcija”, “Tumšais bruņinieks atgriežas”), nav ieslīgusi rutīnu nodrošinošos naudas pelnīšanas projektos, bet piekritusi kārtējam izaicinājumam, kas viņas vārdu iekļāvis šī gada “Zelta globusu”, britu Kinoakadēmijas un Ekrāna aktieru ģildes nominantu listēs.

 

UZZIŅA:

“Rūsa līdz kaulam”/”Rust and Bone”

Francija/Beļģija, 2012

Režisors: Žaks Odiārs

Lomās: Mariona Kotijāra, Matiass Šēnerts, Armāns Verdurs, Korīne Masjero

No 1. februāra “Kino Citadele”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+