×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2015
Drukāt

Sākta kriminālvajāšana pret bijušo Rīgas tiesas apgabala prokuroru (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Prokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret nu jau bijušo Rīgas tiesas apgabala prokuroru Zigurdu Bunku.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesen lūdza Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļu saukt pie kriminālatbildības Rīgas tiesas apgabala prokuroru Zigurdu Bunku par iespējamu noziegumu saistībā ar neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecināja, ka prokuratūra pieņēmusi lēmumu par kriminālvajāšanas sākšanu, taču bijušais prokurors ar apsūdzību vēl nav iepazīstināts.

Eiduka gan pagaidām atturējās izpaust, pēc kāda tieši Krimināllikuma panta nolemts celt apsūdzību. Viņa arī nekomentēja citus lietas apstākļus.

Krimināllikuma pants par neizpaužamu ziņu izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kā sodu paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Jau ziņots, ka Bunks pēc paša vēlēšanās uzrakstījis atlūgumu un prokuratūrā vairs nestrādā. Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka pārkāpumu raksturs esot saistīts ar likumsargiem pieejamo datubāzu nelikumīgu izmantošanu.

Jau ziņots, ka KNAB jūnijā citā kriminālprocesā aizturēja Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāju Vilni Ulmi, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieku Uģi Araku un kādu privātpersonu. Aizturēšana notikusi par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu.

Šajā lietā figurē arī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors Vladimirs Krupskijs, kurš atbrīvots no amata pēc paša vēlēšanās. Arī Ulmis no prokuratūras aizgājis pēc paša vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Iedomajies, kas tik nebutu .. noklusets … , ka parasti, bez NA ministra pie vadibas … nu ta lenam ,bet specigi … bet, vel ir vajadziga NA vadita valdiba un ieinteresets MK …

  2. Lūk, kāda mūsu tiesu sistēma!! Kur un kam lai tic parasts Latvijas pilsonis??!
    Vai par šo sistēmu kāds SĀKS BEIDZOT DOMĀT , bez daudzvārdības 25 gadu garumā, , RASNAČ!

Draugiem Facebook Twitter Google+